Huvitavat veebruari Tehnikamaailmas

31.01.2022

Veebruari Tehnikamaailm käib Las Vegase elektroonikamessil CES ja toob lugejateni põnevaid uudiseid nii elektroonikast kui autondusest.

Kõrvutame telerite ribakõlareid, uurime, kuidas läheb Apple´l ning saame teada, et info pole igavene.

Sõidame uue Kia Sportage´i, Suzuki S-Crossi ja SVR-lisanimega Jaguar F-Pace´ga. Teeme põhjaliku ülevaate Eesti autoturust 2021. aastal ja uurime, mis ime läbi on Lancia ikka veel alles. Ajaloorubriigis tähistame 125 aasta möödumist diiselmootori sünnist.

Kel plaanis suveks oma kaherattalist uuendada, siis on motomeestel (ja –naistel) viimane aeg käed õliseks teha – mida silmas pidada ja millega arvestada?

Teeme tagasivaate mullustele tähtsündmustele kosmose vallutamisel ning vaatame veidi ka tulevikku. Lennutame päikese jõul lendavat drooni ja vesiniklennukeid.

Sõjandushuvilistele pakuvad väärt lugemist II maailmasõja aegsed Itaalia torpeedokaatrid ning NSV Liidu ujuvtankid, millega Külma sõja ajal plaaniti Euroopat vallutada. Ühtlasi uurime, kas ja kuidas teadust diktaatorite huvides ära kasutatud on.

Spordirubriigis uurime, kas tippspordis on kohta enam kui 40aastastele, mis toimus tänavusel Dakari rallil ja mida oodata kohe-kohe startivatest erinevatest MM-sarjadest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid