Huvitavat oktoobri Tehnikamaailmas

30.09.2021

Oktoobri TMi kandvaimaks looks on aastaajale kohaselt meie traditsiooniline talverehvide test. Lisaks sõidame uue Škoda Fabia, Porsche Taycan Cross Turismo, Hyundai Nexo ja Jaguar F-Type´ga. Räägime Alpine´i ajaloost ja Mazda tulevikust ning külastame üle pika aja taas ka suuremat autonäitust – Münchenis toimunud IAA Mobility´t. Tsiklihooajale tõmbame joone alla uue Triumphi sadulas.

Uurime, mis asjad on träkkerid ja milleks neid kasutada. Meenutame, kuidas helikassett maailma muutis ja tähistame Linuxi 30. sünnipäeva.

Ligi 600 kosmoses käinud inimese hulgas on naisi napilt. Ent Eesti juurtega naisi pürib praegu kosmose poole koguni kaks – üks Venemaalt, teine USAst. Kes?

Käivitame 100 aasta vanuse traktori ja Eestis välja töötatud tulevikusoomuki. Läheme reaktiivlennunduse algusaegadesse ja avastame Itaaliast ühe isemoodi lennumasina. Saame teada, kuidas tšillide kangust mõõdetakse.

Teeme tagasivaate äsja tippspordist loobumisest teatanud Kimi Räikköneni hiilgavale karjäärile ning tänavusele Le Mansi 24 tunni sõidule. Analüüsime, kas miski suudab veel väärata Sebastien Ogieri järjekordset – juba kaheksandat – MM-tiitlit.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid