Huvitavat jaanuari Tehnikamaailmas

01.01.2021

Alanud aasta esimeses Tehnikamaailmas testime nii premium-klassi pistikhübriide kui suuremaid käsitolmuimejaid. Vaagime erinevate alternatiivkütuste kasutusvõimalusi ühistranspordivaldkonnas ning seda nii linna- kui kaugliinibusside seas.

Kõrvutame erinevaid nutitelefoniga kasutatavaid navigeerimis- ja kaardirakendusi. Teeme pilte tippmobiili ning kompakt-, peegel- ja hübriidkaameraga ning katsume ära arvata, millise konkreetse seadmega konkreetne pilt tehtud sai.

Merendushuvilistele pakub huvi ajalooline ülevaade Prantsuse luksuslainerist Normandie, mis läinud ajalukku esimese laevana, mille pikkus ületas tuhande jala (305 meetri) piiri. Teadusrubriigis uurime, kas ja millist praktilist kasu võiks meil igapäevaelus olla kosmoseuuringutest.

Kui kuu aega tagasi kirjutasime „aukudega“ veinide kuninganna – šampanja – valmimise saladustest, siis nüüd tutvustame teist „jumalate ja keisrite“ jooki – konjakit.

Teeme tutvust uue elektriautode võistlussarjaga, kus off-road-elektrimaasturitel löövad kaasa mitmed autospordi tipptegijad ja teeme tagasivaate Sebastien Ogieri 7 MM-tiitlivõidule. Sõidame uue Isuzu D-Maxi ja elektrilise Mercedes-Benz EQV-ga ning meenutame legendaarset Mitsubishi Lancer Evot.

Saame teada, millised tehnikamaailma ümmargused tähtpäevad meid alanud aastal ees ootavad.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid