Huvitavat veebruari Tehnikamaailmas

31.01.2023

Veebruari Tehnikamaailmas selgub Eesti aasta auto 2023. Lisaks kõrvutame omavahel nelja väikest linnamaasturit ning külastame elektroonikamessi CES, kus aasta-aastalt üha suurem osakaal ka autoteemalisel väljapanekul. Teeme kokkuvõtte eelmise aasta Eesti autoturust.

Sõidame Hiina päritolu Nio ES8-ga (kes hakkab tänu Saksa kohtu otsusele kohe oma mudelinime vahetama) ja nelikveolise Mercedes-Benz Sprinteriga. Autoajaloo rubriigis teeme tagasivaate Citroëni omaaegsele õnnetu saatusega lipulaevale C6.

Testime keskmise hinnaklassi telefone ja saame teada, kuidas optilise kaabli leiutamine maailma muutis.

Arutame, kas ajalooliste lennukite koht on muuseumis või kannataks nendega vaatamata ilmselgetele riskidele siiski ka lennata. Saame teada, mida kujutavad endast tänapäevased hiiglaslikud kaubalaevad ja kuidas koolibrid teadust ja tehnikat arendavad. Ukraina sõja valguses on omal kohal ülevaade, mida kujutab endast seal legendi staatusesse kerkinud mitmikraketiheitja HIMARS.

Lisaks uuele kalendriaastale algas ka uus autospordiaasta – juttu on tänavusest Dakari kõrberallist, elektrivormelite uuest hooajast ja buumiootuses kestcvussõidu MM-sarjast.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid