Huvitavat novembri Tehnikamaailmas

31.10.2019

TM - november 2019

Novembrikuises Tehnikamaailmas paneme autotestis kõrvuti müügihitid ja ei tee väljagi, et mõni neist on klassikaline universaal, aga teine hoopis linnamaastur. Mis selgus, loe värskest ajakirjast.

Tutvustame järjekordse Eesti aasta auto konkursi kuut finalisti. Vaatame Mazdade kapoti alla ja uurime, mis imemootor on Skyactiv-X. Lisaks teeme mõned ringid kiire VW Golf GTI TCRi roolis ja uurime, kui palju on äsjase mudeliuuenduse käigus muutunud Hyundai Ioniq.

Testime nuppkuulareid ja nutikellasid ning uurime, kuidas elektroonika abil asendada... nahka!

Saame teada, mis kasu on meil igapäevaselt poole sajandi tagustest Apollo-lendudest. Teeme läbi teekonna iidsetest luupidest tänapäevaste mikroskoopideni ja meenutame, kuidas algas reaktiivlennukitega lendamise ajastu. Jälgime Tehnikaülikoolis välja töötatud robotlaeva Nymo esimest pikemat merereisi Keri saarele.

F1 ajalugu on näinud palju erinevaid võistkondi ja kuigi jääb tunne, et uusi tiime sünnib pidevalt, siis tegelikult vahetuvad neil tihti vaid nimed ja omanikud – kes on kes? Uurime ka, miks autotootjad riburada mööda kõik elektrivormeleid arendavad ja kas mõni uus tulija veel võistlusradadele mahtuda võiks.

Veokiplokis on pikemalt juttu alternatiivkütustest ja kaubikute ümberehitusest. Aga ka iselaadi isesõitvast Scaniast ja hetkeseisust Eesti tarbesõidukite turul.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid