Huvitavat mai Tehnikamaailmas

29.04.2021

Maikuises Tehnikamaailmas on meil üle pika aja põhjust taas külastada autonäitust – hiinlased võtsid kätte ja tegid vaatamata koroonapiirangutele ära igati korraliku autoshow!

Testime odavama otsa 55-58 tolliseid telereid ning kõrvutame üha enam populaarsust koguvaid täisautomaatseid espressomasinaid.

Võtame pulkadeks lahti Jeepi uue pikapi Gladiator, sõidame totaalse uuenduskuuri läbi teinud Opel Mokkaga ning vesiniktoitel Toyota Miraiga. Uurime, mida kujutab endast tänapäeval Vene autotehase GAZ toodang ja meenutame, millisest autost sai pea kuus aastakümmet tagasi esimene neljarattaline telestaar.

Analüüsime kunagise maailma suurima autotootja General Motorsi allakäigu põhjusi, võtame autoajaloost ette sellise legendi nagu Lotus Esprit ning uurime, millises suunas on minemas motomaailma legend Harley-Davidson. Ühtlasi saame teada, kuidas uued keskkonnanormid motomaailma mõjutavad. Ning et hooaeg on käes, laseme vette nii paadid, jahid kui kaatrid.

Ajaloorubriigis saame teada, kuidas Nõukogude vangilaagris sündis omaaegne superpommitaja Tu-2 ning mida otsis Soome lahe sügavustest 1944. aasta suvel Nõukogude laevastik.

Selgel ööl võime taevas palja silmaga näha tuhandeid tähti – nüüd on neile kümneid tuhandeid lisa tulemas. Kuidas? Samuti tutvustame Hiina suuri plaane kosmosevallutuste alal.

Lõpetame oma läbi mitme numbri käinud alkoholitehnoloogia sarja ning peatume pikemalt rummi ja džinni tootmisel.

Analüüsime, mida oodata avaetappide põhjal tänavusest F1-hooajast ning mida tehakse selleks, et sportautode tipptasemel taas konkurents oleks. Ning et sel suvel tähistab Eesti auto-motosport oma 100. juubelit, teeme kiire kokkuvõtte sajandi säravamatest hetkedest ja tegijatest.

                                            

Kahjuks tuleb mainumbris teha ka järelhüüe kauaaegsele TMi raudvarale, tehnikatoimetaja Tormi Soorskile, kes lahkus meie seast aprilli keskel. Avaldame kaastunnet Tormi lähedastele ja meenutame leinas head kolleegi ja sõpra.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid