Huvitavat aprilli Tehnikamaailmas

Tõnu Ojala
29.03.2022

Aprillikuises Tehnikamaailmas ilmub meie traditsiooniline suverehvide test ja saame teada, millised on tänavused jõujooned rehvimaailmas.

Tutvustame esimese Korea autona Euroopa aasta auto tiitliga pärjatud Kia EV6. Sõidame Toyota esimese elektriautoga bZ4X, VW järjekordse väikse linnamaasturiga Taigo ning Euroopasse pürgiva Hiina elektriautoga Arcfox Alpha-T. Meenutame Lamborghini Countachi, mis defineeris termini "superauto" selle tänases mõttes. Saame teada, miks reeglina ettepoole vaatavad autotootjad aeg-ajalt ikka pilgu minevikku suunavad ning retrostiili katsetavad - ning kas sellised katsetused on ka edukad? Süveneme disainvärvimise maailma, elektrifitseerime maanteid ja teeme ülevaate Eesti mullusest tarbesõidukite turust.

Testime 50-55tolliseid LCD-telereid ja viskame pilgu kiibimaailma hetkeseisule. Läheme kevadtöödele aasta traktor 2022 - John Deere 7R - roolis. Lisaks vaatame, kuhu jõudis välja põhjanaabrite hiigelprojekt, mille käigus ostetakse Soome õhujõududele 64 modernset hävituslennukit.

NIng paraku ei saa ka meie üle ega ümber Ukrainast toimuvast - sellele on pühendatud nii toimetajaveerg kui sõjandusrubriik, millest saame teada, mida kujutavad endast vaakumpommid.

Äsja käivitunud F1 hooaja taustainfona vaatame, kes on võidusõitjate kõrval need mehed, kes selles maailmas niite tõmbavad. Uurime, miks autoralli MM-sarja uute võistlusautode algus nii vaevaline oli ning viskame pilgu peale ka elektrivormelite hooaja avastartidele.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid