Huvitavat veebruari Tehnikamaailmas

31.01.2020

Veebruari Tehnikamaailma autotest paneb kõrvuti kolm keskklassi universaali ning seab neile vastu mulluse Eesti esiauto Toyota RAV4 – kas linnamaastur on tõesti alternatiiv “vana kooli” universaalile?

Sõidame uuenenud BMW X6 ja Lexus RX-ga. Teeme kokkuvõtte eelmise aasta Eesti autoturust. Saame teada, kus ja kes tootis esimese talverehvi.

Las Vegases toimunud elektroonikamess CES annab kõneainet nii elektroonika- kui autofännidele ja nii leiab ka TMis CESi puudutavad materjale mõlemast rubriigist.

Elektroonikaplokis testime ka kallima otsa nutitelefone ja pardleid.

Oleme mitmes numbris kirjutanud nii 50 aasta möödumisest Apollo Kuu-programmist kui sellele järgnenud kosmosesüstikute eduloost. Kuid süstikuteni ei jõutud tühja koha pealt – neile eelnes aastakümneid uurimis- ja arendustöid, peamiselt X-plane-programmi raames.

Taevaavarustest suundume vetesügavustesse ja uurime, kuidas tagatakse allveelaevade meeskondade ohutus ja miks vahel asi ikkagi viltu läheb.

Paljud ajaloo suured mõtlejad, leiutajad või avastajad on olnud kaaskodanike silmis veidrikud. Ometi on paljud teadlased tõestanud, et see väheke kummaline omaette nokitseja või sotsiaalselt ebaharilikult käituv tüüp võib luua midagi vapustavalt uut

Teeme taastutvust legendaarse Zandvoorti ringrajaga, kus tänavu pärast 35 aasta pikkust vaheaega taas F1 autosid näha saab.

Aastakümneid tagasi autospordis suhteliselt edukalt esinenud Aston Martin on taas laiendamas haaret ja pürgimas tippu mitmes erinevas sarjas

Meenutame ka hiljutist Dakari kõrberallit jaanname ülevaate, kuidas on käima läinud selle hooaja elektrivormelite võistlussari.

tm01022020

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid