Huvitavat detsembri Tehnikamaailmas

01.12.2023

2023. aasta viimases Tehnikamaailmas teeb tagasivaate lõppenud autospordiaastale ja käime üle kõik olulisemad autospordi võistlussarjad. Küsime, kuidad jäi oma hooajaga rahule pärast mõneaastast pausi taas võistlusradadele naasnud Ralf Aron.

Paneme joonele kaks väikest linnamaasturit, Ford Puma ja Nissan Juke´i. Vaatame, millega üllatasid Jaapani autotootjad äsja Tokyos toimunud Japan Mobility Show´l ning teeme lähemat tutvust ühe vägagi isemoodi Tõusva Päikese Maa autotootjaga.

Vaatame juba ka uude aastasse ning tutvustame Eesti aasta auto 2024 finaliste. Sõidame ka uue Toyota C-HR-i, Renault Espace´i ja Hiina päritolu Zeekr X-ga. Saadame Ukraina rindele järjekordse nn sõjasauna.

Testime keskmise hinnaga Android-telefone ja proovime Sony uusi bluetooth-kuulareid. Saame teada, kus ja millal sündis autoraadio.

Küsime, kuhu on jäänud juba 2019. aastaks lubatud Boeing 777X, meenutame 100 aasta tagust Prantsuse õhulaeva dixmude katastroofi ja otsime rakendust põlevkivituhale. Teeme ringkäigu elektromagnetkiirguste mitmekesises maailmas ja saame teada, kuidas Eestis loodud moodul kosmosesse valgust viib.

Head algavat pühadeaega ja kohtume juba uuel aastal!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid