Huvitavat juuni Tehnikamaailmas

31.05.2024

Juuni Tehnikamaailm valmistub jaanipäevaks - vaevalt seal keegi ilma grillimiseta hakkama saab ja seetõttu on võrdluses valik moodsaid gaasigrille.

Käime Hiina autonäitusel, aga sõidame ühe uue Hiina autoga ka siinsamas Eestis. Lisaks teeme tutvust uue Volkswagen Tiguaniga ja käime ära Madridis, kus saime ülevaate Cupra suurtest plaanidest. Meenutame üht erilist Alfa Romeod. Istume ka uue Volvo raskeveoki rooli ja saame teada, miks see lisanime Aero kannab.

Uurime lähemalt uut ja moodsat mängurihiirt. Samuti meenutame üht paari aasta tagust Eestis loodud arvutimängu, mis aga tollal suurima tähelepanuta jäi. Saame teada, kuidas toimib elektriautode kiirlaadimine.

Mototoimetajad sõidavad selles numbris Triumph Scrambler 400 X ja Honda NX500-ga.

Kosmoserubriik uurib, kuidas läheb kosmoseturismitööstusel. Kirjutame ka muutuste keerises lennukitööstusest - ehk näeme varsti maailma lennujaamades taas ülehelikiirusega reisilennukeid ja äkki on sarnaselt autotööstusele oma osa lennundusmaailmastki nõudmas ka hiinlased.

Ukraina sõjas on uute relvadena käigus droonid - milline on praegune seis? Kaugemast sõjandusajaloost on aga huvitav teada saada, kuidas salpeeter maailma muutnud on. Küsime Tallinna Tehnikaülikoolist, kas ja kuidas teadlaste avastatu meie igapäevaellu jõuab.

Kirjutame pikemalt lahti Ott Tänaku tänase tööandja Hyundai Motorspordi ajaloo ja vaagime autoralli MM-i hetkeseisu. Teeme lähemat tutvust Lando Norrisega, värskeima uustulnukaga F1 etapivõitjate nimistus.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid