Harjumaal asusid reisijaid teenindama uue põlvkonna gaasibussid

03.12.2021

Go Bus alustas detsembri algusest Harjumaal sõitjatevedu nelja Euroopas ainulaadse Scania gaasibussiga.

Go Bus tõi alates 1. detsembrist Harjumaa lõunasuuna avalikele liinidele neli uue põlvkonna Scania Fencer 1 bussi, mida on seni Euroopasse tarnitud vaid seitse.

Fencer 1 bussidel on Scania neljanda põlvkonna 9liitrine gaasimootor, mille edasiarenduste juures on suunaks võetud väiksem kütusekulu, suurem pöördemoment ning parem töökindlus. 12käiguline täisautomaatne käigukast võimaldab leida mootoril kõige ökonoomsema pöörete vahemiku ning lisab sõidule sujuvust. Nii busside mootor, käigukast kui ka sillad on valminud Scania Rootsi tehases.

Uutes bussides on 43 istekohta ja 21 seisukohta. Iga istmepaari juures on kaks USB-laadijat telefoni või muu nutiseadme laadimiseks, ka on buss varustatud selliste sõidumugavust pakkuvate lisadega nagu topeltklaasid ja konditsioneer ning passiivsed ja aktiivsed ohutussüsteemid, näiteks kolme punkti turvavööd. Juhiala väljatöötamisel on eeskuju võetud veoautomaailmast.

Esimestele neljale bussile, mis on Eestisse juba jõudnud, järgnevad järgmisel aastal veel 26. Kokku on Euroopasse müüdud seitse Fencer 1, aga tehasetellimusi on esitatud veel 79 bussile.

Uued Scania Fencer 1 bussid teenindavad Harjumaa liinidel Tallinna-Kose suunda.

Sarnased artiklid