TLT: sel aastal uueneb 70% Tallinna bussipargist

27.01.2022
Mark Kitajev / TLT

Täna allkirjastasid AS Tallinna Linnatransport (TLT) ja bussitootja Solaris Bus & Coach optsioonilepingu täiendava 50 uue surugaasibussi tarnimiseks Tallinnasse. Seega on nüüdseks Tallinna tellitud kõik planeeritud 350 gaasibussi, mis sõidavad planeeritult liinil juba selle aasta sügisest.

Tallinna abilinnapea Andrei Novikovi sõnul sõidab Tallinna tänavatel juba 260 Solarise Urbino gaasibussi ning linn on otsustanud kasutada 2021. aasta juulis sõlmitud lepinguga antud optsiooni ja osta ülejäänud 50 sõidukit. "Loomulikult on meie ühistes huvides, et Tallinna ühistransport oleks keskkonnasõbralik, mugav ja turvaline. Seetõttu otsustasime kaks aastat tagasi investeerida gaasibussidesse ning nüüd, kaks aastat hiljem on täienenud TLT bussipark 350 keskkonnasõbraliku bussiga. Kõigi nende busside liinile jõudmisel väheneb CO2 linnaõhku paiskamine ca 25 000 tonni võrra aastas, mis on hinnanguliselt võrreldav keskmiselt 7000 sisepõlemismootoriga sõiduauto aastase heitmekogusega. See on eriti oluline, sest 2023. aastal saab Tallinn Euroopa roheline pealinn,” ütles Novikov.

Uue optsioonilepingu maksumus on 15 miljonit eurot, mille tulemusel jõuavad Tallinna 20 "Urbino 12" bussi ja 30 "Urbino 18" liigendbussi, mis mahutavad vastavalt 80 ja 150 reisijat.

“Optsioonilepingu alusel hangitud täiendava 50 Solarise gaasibussiga saavutame oma eesmärgi uuendada bussiparki 70% võrra. Selle aasta lõpuks vahetame vana põlvkonna bussid välja uute, keskkonnasõbralike ja kaasaegsete sõidukite vastu, mis vastavad reisijate ootustele ja on mugavad ka erivajadustega inimestele. See on meie jaoks eriti oluline, sest tänavu täitub Tallinna bussiliiklusest 100 aastat ja uute keskkonnasäästlike bussidega algab uus ühistranspordi ajalugu, mis on eriti aktuaalne Euroopa rohelise pealinna kontekstis,” ütles TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš.

“Meil on väga hea meel, et Solaris Bus & Coach saab kaasa aidata TLT ambitsioonikale eesmärgile suurendada Tallinna ühistranspordi arvu 350 gaasibussini. 70% ulatuses bussipargi uuendamine vaid paari aastaga on väga suur uuendus, mis on nõudnud julgeid otsuseid,“  hindas Solaris Bus & Coachi juhatuse liige Petros Spinaris.

Uued gaasibussid on varustatud 235 kW mootoriga. Täiendav külmkäivitusfunktsioon muudab mootori käivitamise lihtsamaks väga madalatel temperatuuridel. Surugaasi hoidmiseks mõeldud mahutid paigutatakse bussi esiosa katusele. 12-meetristel bussidel on paakide kogumaht 1575 liitrit ja liigendbussides 1875 liitrit. Uute gaasibusside standardvarustusse kuuluvad konditsioneer, mis on nii reisijate salongis kui ka juhikabiinis, katuseluuk, lahtikäivad aknad, USB pistikud, STOP-nupud ja uksepidurid. Lisaks on uute sõidukite istmekatted kergesti puhastatavad, vastupidavad, veekindlad ning juhile on tagatud turvalisus kinnise juhikabiini näol. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid