Tallinna trammihankesse esitati kolm pakkumist

23.11.2021

ASi Tallinna Linnatransport trammihankes osales kolm pakkujat, kes soovivad Tallinnasse tarnida kokku kuni 23 uut trammi. Trammihanke leping loodetakse hanke võitjaga sõlmida hiljemalt 2022. aasta alguses.

TLT juhatuse esimees Deniss Boroditš selgitas, et hankes osaleb kolm pakkujat – trammitootjad CAF, PESA ja Škoda. „Trammihanke võitja peab olema valmis tarnima Tallinnasse 23 uut trammi. Parim pakkumise selgub lähikuul, kui kõik hankepakkumused on põhjalikult läbi vaadatud ning hanketingimuste ja hindamiskriteeriumite algusel pingeritta seatud,“ sõnas Boroditš.

Juhatuse esimees nentis, et kuigi koroonaaegne olukord mõjutas trammihanke läbiviimist, sest trammitootjatel oli varasemast keerulisem saada oma allhankijatelt pakkumise koostamiseks vajalikku infot ning seetõttu trammihange venis, siis tänaseks on kahe-etapilises hankes edukalt pakkumised esitatud. „TLT loodab eduka hankelepingu allkirjastada 2022. aasta. esimeses pooles, sellele eelnevad läbirääkimised,“ nentis Boroditš.

Täna kuulub pealinna trammiparki 64 trammi, mis kõik sõidavad 100% roheelektril. „Kuigi uusi trammiliine saaks põhimõtteliselt avada ka olemasoleva sõidukipargiga, siis uued trammid tagavad jätkusuutlikkuse ja muudavad pealinna kergrööbastranspordi võimalusi paremaks. Eelnevatel aastatel on Tallinnasse hangitud 20 uut trammi ning renoveeritud või ümber ehitatud KT4 ja KT6 tüüpi tramme ehk moderniseeritud nende elektrisüsteeme, et tagada trammitranspordi optimaalsem ülalpidamine ning keskkonnasõbralikkus,“ rõhutas Boroditš.

Hangitavad trammid on 27-34 meetri pikkused, maksimaalselt 2,4 meetri laiused ning nende kõrgus rööbastest on kuni 3,85 meetrit. Uued trammid peavad sõitjate salongis olema vähemalt 70 protsendi ulatuses madalapõhjalised, et tagada trammide turvaline ja mugav kasutamine erinevate vajadustega inimestele. Igas trammis peab olema vähemalt 50 istekohta ning sõiduk peab mahutama vähemalt 160 reisijat.

Sarnased artiklid