Go Rail avab vedurijuhtide koolituskeskuse

26.11.2021

Go Rail avab koolituskeskuse, kus viiakse läbi Haridus- ja Teadusministeeriumi tegevusloa alusel vedurijuhtide üldkoolitust, sertifitseerimiskoolitust ja perioodilist täiendõpet sertifikaadi säilitamiseks. Esimesed õppegrupid alustavad detsembris.

Koolituskeskuses saab õppida kõigi Eestis enam levinud veeremitüüpide ehitust, juhtimist, hooldust ja remonti. Õppima oodatakse nii kutsetunnistusega vedurijuhte täiendõppesse kui ka kogemusteta algajad huvilisi.

Go Raili juhi Alar Pinseli sõnul tingis keskuse avamise vajadus koolitada praegustele vedurijuhtidele järelkasvu. „Eestis on kvalifitseeritud vedurijuhtidest suur puudus ning ametis olevad on juba küllaltki kõrges eas. Raudteevedude järjepidevuse tagamiseks otsustasime ise avada koolituskeskuse, et anda praeguste raudtee tippspetsialistide kogemused ja teadmised edasi noortele ning pakkuda kõigile tegutsevatele vedurijuhtidele täiendkoolituse võimalust,“ rääkis Go Raili juht. "Võttes arvesse, et tulevikuraudtee on keskkonnasõbralike vesinikrongide päralt, võiks amet olla perspektiivikas ja huvipakkuv just noore hulgas."

„Meie keskuse eesmärk on koolitada vedurijuhte kõigi raudtee-ettevõtete vajadusi silmas pidades. Huvi koolituse vastu on suur - esimene grupp on juba komplekteeritud ja alustab õppetööd detsembris," lisas Pinsel.

Koolitused toimuvad osaliselt õpperuumides ning koroonaviiruse olukorrast tingituna vähemalt juuni lõpuni ka distantsõppena veebikeskkonnas. Õppekava omandamisel klassiruumides on kasutusel arvutid, praktiliste oskuste omandamiseks toimuvad õppesõidud koolitajast vedurijuhi juhendamisel.

Koolitusi viivad läbi pikaajalise kogemusega raudtee-eksperdid, teiste hulgas instruktorid, kes on sertifitseeritud sõitmiseks täies ulatuses nii Eesti Raudtee kui Edelaraudtee infrastruktuuril ning omavad kõigi Eestis enam levinud veeremitüüpide sertifikaate. Õppetöö toimub nii eesti ja vene keeles ning näiteks vedurijuhi baasõppe kestvus on vähemalt 367 tundi.

Sarnased artiklid