Frankfurti autonäitus on sel aastal eriti hõre

01.07.2019
Frankfurti autonäitus 2019
Käesoleva aasta Frankfurti autonäitus tuleb varasemast hõredam. | IAA

Käesoleva aasta septembris peetava Frankfurti autonäitus tõotab tulla eriti hõre: suur hulk autotootjaid on teatanud, et nad näitusel ei osale.

Väidetavalt võib Frankfurti näitusehallidest puududa ligi kaks kolmandikku olulistest autotootjatest, viimati teatasid oma loobumisest Fiat Chrysler, Suzuki ja Subaru.

Osalemisest loobumise põhjustena mainitakse sellega seotud liiga suuri kulusid ning soovi kasutada oma toodangu tutvustamiseks alternatiivseid kanaleid.

Näitusel ei osale ka Renault kontsern (Renault, Dacia ja Apline), Peugeot, Citroen, DS, Toyota, Nissan, Mazda ja Mitsubishi.

Ka ei näe Frankfurtis Volvot, Chevrolet, Cadillacit, Rolls-Royce ja Aston Martinit.

Võimalik on, et puudujate nimekiri täieneb veelgi.

Küll on aga kindel osaleja Ford, kes puudus möödunud aastal Pariisi autonäituselt ning kevadel Genfist. Ford plaanib sealt näidata uhiuut crossoverit Puma.

Uute külalistena on Frankfurti autonäitusel esindatud IBM, Microsoft ja Vodafone.

Samas on autotootjad, kes plaanivad Frankfurti tulla, lubanud mitmeid põnevaid debüüte. Nii näitab Land Rover Frankfurtis uut Defenderit, Honda tutvustab aga elektrilise väikeauto E seeriatootmiseks küpset versiooni.

Volkswageni Frankfurti uudiste hulka kuulub elektriline luukpära ID3, BMW tutvustab 1. seeria luukpära, Škoda aga esitleb uue põlvkonna Octaviat.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid