Ekspert selgitab: kuidas valida mobiiltelefoni mängimiseks?

13.06.2019
Foto: Lupo/Pixelio.de

Mobiiltelefonid ei ole ammu enam lihtsalt helistamiseks. Nendest saab vaadata filme, videosid, kuulata muusikat – aga ka mängida. Üha enam liigub mängutööstus suurtelt ekraanidelt meie nutiseadmetesse ja selleks, et neid täiel rinnal nautida, on vaja head telefoni. Huawei Eesti müügijuht Taavi Ting toob välja neli olulist asja, millele tähelepanu pöörata, kui omale mängimiseks telefoni valima hakata.

Graafikatöötlusvõime – Mobiiltelefonide GPU ehk graafikaprotsessor on mõeldud nutitelefoni graafiliste rakenduste, kasutajaliideste ja 3D-sisu kiirendamiseks. „Graafiline sooritus on muutunud mobiilseadmetes tänaseks nurgakiviks ja see mõjutab eeskätt just telefonidele mõeldud mänge,“ selgitas Taavi Ting. Seega tuleks enne telefoni ostmist kindlasti veidi eeltööd teha ning uurida, millist sisu huvipakkuv telefon endas peidab. 

Muutmälu ehk RAM – Muutmälu hulk telefonides varieerub ja algab tavaliselt 2GB. Mida rohkem on telefonil muutmälu, seda paremini tuleb see toime mitme ülesandega korraga. Mobiiltelefonis kasutatava muutmälu hulk sõltub rakendustest, mida igapäevaselt kasutatakse. Ting selgitas: „Kui sulle meeldib Instagram ja Candy Crush ning muud väga oma telefoniga ei tee, siis kasutad sa kõigest veidi üle 1 GB RAMi. Kui aga mängida mänge nagu PUBG või Asphalt 9 terve päeva, vajad telefoni, millel vähemalt 3-4 GB RAMi.“

Ekraan – Mobiilimänge on alati tore suuremalt ekraanilt mängida, aga seejuures tasub alati veenduda, et ka telefoni tarkvara kõige selle juures mängimist toetaks. „Parimatel mängutelefonidel peab olema võimas protsessor, kuid väga oluline on ka mängude jaoks sobiv ekraan ja sellega koostoimiv tarkvara, mis aitab telefoni mängude jaoks optimeerida,“ rääkis Ting. Huawei P30 Lite’i tehisintellektil põhinev tehnoloogia näiteks suudab ette analüüsida, kui ressursinõudlik üks või teine mäng telefonil jooksutamiseks on ning seeläbi ennustada süsteemi koormust ja seda ümber jagada. Nii saab P30 Lite’is tänu uuenenud NPU-le (Neural Processing Unit) nautida kiiret ja sujuvat mängukogemust.

Sisemälu – Head mobiilimängud võtavad tavaliselt palju ruumi ning seetõttu on mõistlik telefoni ostes jälgida selle sisemälu mahtu. „Kui sulle meeldib palju mobiilimänge mängida, siis ilmselt jääb 32 GB pigem väheks. Mõistlik on valida telefon, mil vähemalt 64 või 128 GB, sest nii jääb ruumi ka filmidele, videotele ja piltide tegemiseks,“ sõnas Ting. Ta lisas, et paljudele telefonidele saab juurde lisada koguni 512 GB mälukaardi, nii et ka kõige nõudlikumad mobiilikasutajad ei tohiks mingil juhul ruumipuuduse üle kurtma jääda.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid