Meisterlikkus on määrav
Raimo Ylönen
Glen Pilvre
28.06.2019
Sel hooajal on mobiilimaailmas rambivalgusesse tõusnud Huawei P30 Pro, Honor View20, Samsung Galaxy S10+ ja Nokia 9 PureView – kõik need on pilgeni täis tehnilist talenti. | Markus Pentikäinen

Mobiilide tippmudelid on seadmevalmistajate tõelised meistriteosed, milles on kasutusel teravaimad ekraanid, võimsaimad protsessorid ja parimad kaamerad. Uued tipud kergitavad lati – vähemalt kaamerate arvestuses – jälle tuntavalt kõrgemale.

Käesolev aasta on mobiilirindel olnud tegus. Kõigil olulisematel tootjatel on ette näidata uued tippmudelid, mis toovad kaasa nii mõndagi põnevat.

Rambivalgusesse on tõusnud Huawei P30 Pro, Honor View20, Samsung Galaxy S10+ ja Nokia 9 PureView – kõik need on pilgeni täis tehnilist talenti. Tundub, et mobiilide areng, mis vahepeal näis rahunevat, on sisse saanud uue hoo.

 

Fotoaparaatidest paremad

Eriti hoogsate sammudega on kvaliteedi suunas astunud mobiilikaamerad. Neist on saanud täiesti arvestatavad konkurendid mitte ainult kompaktkaameratele, vaid isegi suurematele süsteemkaameratele.

Möödas on ajad, kui trenditeadliku reisiselli kohustuslikuks firmamärgiks oli kaelas rippuv digipeegel. Tänase mobiiltelefoniga saab pildistada nii portreesid kui maastikuvaateid ning pole vaja muretseda, kas kaamera on kaasas – sest ilma mobiilita ei astu ju keegi enam ühtegi sammu. Varem hädapäraseid pilte tegev taskutelefon on muutunud täiesti arvestatavaks pildimasinaks, seda isegi proffide mõõtkavas. Ja erinevalt klassikalisest fotoaparaadist, saab mobiiliga teha veel sadat ja ühte asja.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Tehnikamaailm.
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid