Otsingutöid tehti Riia lähedal asuvas Cekule piirkonnas, mis on üks suurim lõhkekehadest saastunud piirkondi Lätis seal kunagi asunud laskemoonaladude tõttu. Õppusel osalesid lisaks Eestile ja Lätile veel viie riigi demineerijad. Igale meeskonnale anti kindel maa-ala, mida kontrolliti oma kaasa võetud varustuse ja tehnikaga.
Eesti kaheksaliikmeline meeskond kontrollis üle ligikaudu 9000 ruutmeetri suuruse ala ning leidis 728 plahvatusohtlikku lõhkekeha. Kogu õppuse käigus leiti ligikaudu 1600 lõhkekeha.
“Päästeameti demineerijad on sel koostööõppusel osalenud juba 2017. aastast ning aidanud panustada sellega lõunanaabrite ohutusse. Sellised õppused annavad võimaluse harjutada otsimisi erinevates keskkondades ja koostöövormides, et saadud teadmisi Eestis otsimistöödel rakendada. Õppida on alati midagi ning rahvusvaheline koostöö on oluline, et toetada teisi ning jagada kogemusi ja teadmisi," ütles Põhja pommigrupi peademineerija ja meeskonna juht Vladimir Zabellevitš.
Õppus toimus 6.-20. oktoobrini ning sel osalesid lisaks Eestile meeskonnad Lätist, Luksemburgist, Belgiast, Hollandist, Saksamaalt ning Prantsusmaalt.
Cekule piirkond on lõhkekehadest sedavõrd saastunud seetõttu, et seal on asunud erinevatel aastakümnetel laskemoona laod, mis on seal kas siis erinevate sabotaažiaktide või tulekahjude tõttu plahvatanud ja lõhkekehad on laiali lennanud. Laod ehitas Läti sõjavägi 1920. aastal ja seda kasutasid nii Saksa kui ka Nõukogude väed. Reostatud ala on umbes 2,5 ruutkilomeetri suurune, mis ei ole aga aiaga piiratud ega valve all ja on inimestele ohtlik. Piirkonnas on üle kümne aasta korraldatud maa-alade lõhkekehadest puhastamist ning selleks on appi kutsutud ka teiste riikide demineerijaid. Õppust "Detonator" on korraldatud aastast 2005 ja ning sellest on osa võtnud ka teiste riikide demineerijad.
Sarnaselt Lätile leidub ka Eesti territooriumil endiselt rohkelt sõjaaegseid lõhkekehi. Demineerijad teevad Eestis igal aastal kahjutuks üle 5000 lõhkekeha.