Audi tutvustas uuenenud sportmaasturit SQ7

22.07.2019
Audi SQ7. | Audi

Audi jätkab maasturi Q7 perekonna uuenduskuuri, äsja esitleti sportmaasturi SQ7 värskendatud versiooni.

Väliselt meenutab SQ7 tavalise Q7 sportliku välimusega varianti S line. Uudiseks on uued kaitserauad, esituled ja radiaatorivõre, tagaluugil on aga nüüd kroomitud iluliist. SQ7 jaoks spetsiifilisteks elementideks on nelja toruga väljalaskesüsteem, mudelile omase disainiga 20-tollised veljed ning hõbedaste korpustega tahavaatepeeglid.

Rohkem muudatusi on auto interjööris: nii on SQ8 jaoks ette nähtud uus kolme vedelkristallekraaniga armatuurlaud. Näidikuteploki ekraani diagonaaliks on 12,3 tolli, sellel on ka spetsiaalne töörežiim S. Meelelahutus- ja navigatsioonisüsteem juhtimine käib keskkonsoolil oleva 10,1-tollise ekraani vahendusel, kliimaseadme ja mugavusfunktsioone saab aga juhtida keskkonsooli jalamil oleva 8,6-tollise ekraani vahendusel.

Tehnilised muudatused on napid ja jäävad peenhäälestuse tasemel. SQ7 jõuallikaks on endiselt 4-liitrine kaheksasilindriline turbodiisel. Mootori võimsuseks on 435 hobujõudu, maksimaalseks pöördemomendiks aga 900 njuutonmeetrit. Seejuures on maksimaalne pöördemoment olemas juba 1000 pöörde juures.

Käigukastiks on oodatult kaheksakäiguline automaat, ka on SQ8 varustatud pideva nelikveoga. Lisatasu eest võib autole tellida aktiivse tagadifri, pööravad tagarattad ja aktiivsed stabilisaatorid.

Kiirendab uuenenud SQ7 nullist sajani 4,8 sekundiga, maksimaalkiirus on piiratud 250 kilomeetriga tunnis.

Euroopas jõuab täiustatud Audi SQ7 müügile septembris, auto baashinnaks lubatakse 94 900 eurot.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid