Alates 2026. aastast sõidavad elektrivormelid Bridgestone´i rehvidega

13.12.2023

Rahvusvahelise Autospordiliidu (Federation Internationale de l'Automobile ehk FIA) otsuse kohaselt hakkavad Vormel E sarja elektrivormelid alates 2026. aasta hooajast kasutama Bridgestone´i rehve. 

Bridgestone´i jaoks tähendab Vormel E ametlikuks rehvitootjaks saamine võimalust senisest enam keskenduda nii elektrisõidukite rehvide arendamisele kui ringmajanduse suurendamisele rehvitööstuses, sealhulgas jätkusuutlikkusele suunatud “Enliten” rehvitehnoloogia arendamisele.

“Enliten” tehnoloogia abil vähendatakse rehvi veeretakistust 20 protsendi ja rehvi kaalu 10 protsendi võrra, sealjuures rehvi eluiga ja ohutust vähendamata. Samuti aitab võidusõidu raames tehtav arendustöö saavutada “Bridgestone E8 Commitment” seatud eesmärki, milleks on 2050. aastast rehvide valmistamine vaid täielikult jätkusuutlikest materjalidest.

Bridgestone´i jaoks on otsus oluline ka põhjusel, et peale Vormel 1 sarjast lahkumist 2010. aastal pole Jaapani rehvitootja vormelitele rehve tarninud. "Mootorisport on alati olnud meie kirg ja jääb selleks ka tulevikus,” ütles Bridgestone Corporationi tegevjuht Shu Ishibashi, kelle sõnul on ettevõte oma 60-aastase mootorispordi ajaloo jooksul alati aidanud nii autotootjatel, juhtidel kui meeskondadel võidusõidutingimustes parimaid tulemusi saavutada. “Bridgestone'i eesmärk on arendada jätkusuutlikke ülemaailmseid esmaklassilisi mootorisporditooteid ja püüelda tipptaseme poole igal hetkel”, ütles Ishibashi.

Sarnased artiklid