4 Eestis populaarset iPhone mudelit

29.03.2019
Sisuturundus
Tootja

iPhone on pikka aega nautinud oma edu erinevate müügitabelite tipus, mistõttu vaatame millised on populaarseimad iPhone mudelid Eestis. Tuginedes operaatorite avaldatud statistikale, on iPhone’dest enimaktiivselt kasutuses iPhone SE seadmeid, millele järgnevad mudelid 7, 6s ning X.

Paljude jaoks SE on tundmatu nimi, kuid Apple poolehoidjate jaoks on see vägagi tuttav ja samas kergelt vastuoluline mudel, samas taskukohane ja seetõttu ka loogiline esikoha omanik.
Heade hindadega Kaup24.ee tutvustab järgnevalt nende telefonide erinevusi akude, kaamerate ning üldiste andmete najal, et nende hulgast saaks igaüks leida endale sobivaima.

 

Millise telefoni aku kestab kõige kauem?
 

iPhone SE

Kasutajate lemmik SE on vaieldamatult nõrgima akuga komplekteeritud, pakkudes pelgalt 1642mAh, mis tänase tavakasutuse juures kestab umbes pool päeva ning intensiivsema video vaatamise või mängimise korral lõpetab töö veelgi kiiremini. Vaata lähemalt Kaup24-s.

 

iPhone 6s

6s pakub 1810mAh, mis näiteks Apple enda andmetel võimaldab SE-st lausa 3h kauem internetti kasutada, samas kui kõneaeg ning muud tarbimisnäitajad on samad. Palju on kriitikat saanud tagasihoidlik aku eluiga, mis teemana on eriti just 6s puhul esile kerkinud. Vaata lähemalt Kaup24-s.

 

iPhone 7

Iphone 7 on 1960 mAh akuga varustatud ja kuigi andmete poolest pakub SE-ga võrreldavat kasutuskogemust, on praktikas kaalukauss siiski veidi 7 kasuks kaldu tänu uuema põlvkonna säästlikumale protsessorile. Vaata lähemalt Kaup24-s.

 

iPhone X

Tehnoloogia arengut ilmestab eriti hästi iPhone X, mis SE-st enam kui poolteist aastat hiljem lettidele tulnuna omab juba 2716 mAh akut ning võimaldab lausa 7 h pikemat kõneaega. Kuigi teised näitajad taaskord ühtivad SE omadega, on siiski uue protsessori ning tarkvarauuenduste mõjul tunda kasutuses arvestatavat kasutusaja kasvu võrreldes SE-ga. Vaata lähemalt Kaup24-s.

 

Millise iPhone kaamerad pakuvad parimat kogemust?
 

iPhone SE

SE varustuses on 12MP f2.2 avaga tagumine kaamera ning üsna tagasihoidlik 1.2MP esikaamera, millega tehtud selfied ei ole teab mis teravuse ja kvaliteedi tipp.

Üldiselt võib olla tagumise kaameraga rahul, sest standard vajadused on sellega kaetud, küll aga erilisi ilupilte sellega ei tee ning esikaamera täidab esmavajadused ära, ei midagi enamat. Video omadustelt on SE 4K filmimise võimekusega ning pakub kasutajale ka slow motion, time lapse tuge.

 

iPhone 6s

Erinevalt SE-st on 6s varustatud 5MP esikaameraga, jäädes tagumise kaameraga 12MP 2.2f peale paigale. Suures plaanis tähendab see seda, et tagumiste kaamerate võimekus on SE-ga sama, kuid esikülje kaamerate osas on 6s kordades edasi astunud.

Kvaliteedi osas proovib Apple iga uue mudeliga parendada tarkvara, et võtta sensorist viimast ja nii ka 6s puhul, mille pildid on parema tulemusega samade parameetrite juures.
 

 

iPhone 7

Iphone 7 tagakülje kaamera on esmapilgul megapikslitelt võrdne eelkäija 6s-ga, kuid peidab enda kesta alla palju parema f1.8 avaga läätse, pakkudes valgusküllasemaid ning sügavamate toonidega pilte ning videoid.

Apple lisas hämarate olude paremaks tabamiseks Quad-LED välgu, millega pakub varasemast tugevamat valgustust ja märgatavalt paremat tulemust hämaras. Esiküljel on samuti samm edasi astutud ja varustatud seade 7MP FaceTime HD kaameraga, mida kasutajad ise hindavad eelnevate mudelitega võrreldes kõrgelt.

 

iPhone X

Tänu tagakülje duaalkaameratele on iPhone X’il pakkuda kasutajale 12 MP jagu zoomi ja kõrval teise objektiiviga ka 12MP lainurka. Selline topeltkaameraga lahendus jõudis kasutajateni iPhone 7 Plus ajast, kuid iPhone X suutis selle oma protsessori ning edasi arendatud sensoriga muuta tõeliseks töövahendiks paljudele.

Esiküljel on iPhone X selfiemaaniat toetamas 7 MP sügavustajuga kaameraga, mis kuvab erinevaid varje ja toone senisest palju tõetruumalt ning pakub ka portreerežiimis pildistamist, jättes stuudioliku maheda tausta.

 

Kokkuvõte

SE troonil olek on justkui selge viide kasutajate harjumuste lembusest - klassikaline kandiline kuju ning soodsasse hinda pakendatud väikesed mõõdud. Just need on põhjused, miks SE mudeleid enim aktiivses kasutuses leidub.

Oluline on mainida, et Apple mudelite edetabelis on populaarsed just need mudelid, mis on nö. riistvara või tarkvara osas uuema põlvkonna seadmed ja seetõttu neid üksteisega võrrelda on mõnevõrra keeruline. Nagu enamikel juhtudel, uuem on parem ja vanemate mudelite puhul on vaja meeles pidada, et tehnoloogia areneb meeletul kiirusel ning mida vanem on seade, seda kaugemale ta igas elemendis tänastest standarditest jääb.

2019. aastal soovitame valida uueks Apple telefoniks vähemalt iPhone 7 või iPhone 7 Plusi. Siis on kindel, et uus telefon telefon teenib sind mitu head aastat.

Detailsed ülevaated gsmarena portaalis: iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 7, iPhone X.

Kaup24 – meil on!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid