Volkswagen sõlmis oma Baltikumi ajaloo suurima ralliautode tehingu

17.01.2019

Läti rallimeeskond ASRT sõlmis Volkswagen Motorsport GmbH-ga tellimuslepingu kahe ralliauto VW Polo GTI R5 ostmiseks. Tellitud autode koguväärtus on 486 000 eurot, mis on Volkswageni ajaloo suurim ralliautode tehing Baltikumis.

“Meil on väga suur au, et nii tugev meeskond nagu ASRT on valinud oma edasist arengut ja kasvu kindlustama just unikaalsed ja võimsad Polo GTI R5 ralliautod. Eksklusiivne ralliauto on varustatud tänapäevaste tehnoloogite ja lahendustega, et tagada rallirajal turvalisus, stabiilsus ja kiirus. Tõeliselt võimsa ja peensusteni väljatöötatud ralliauto ei taga mitte ainult head sooritust rajal, vaid garanteerib ka suurepärase sõidukogemuse,” rõhutab Volkswageni brändijuht Justas Nekrošius.

 

Sel aastal plaanib meeskond teha testsõite, automehaanikute koolitusi, et juba järgmisel aastal oleks võimalik osaleda Balti ja Euroopa meistrivõistlustel. 

 

“Ma soovin oma meeskonda 2020. aastal näha parimast küljest, edukate tulemuste ja hea meeskonnatööga. Suur aitäh Volkswagen motospordi ja Balti Volkswageni maaletoojatele, kes andsid võimaluse meie meeskonnale suunduda starti ühe konkurentsivõimelisema autoga turul,” kommenteeris ASRT meeskonnajuht Ainārs Igaveņš.

 

Polo GTI R5, mis debüteeris võidusõidurajal veidi rohkem kui aasta tagasi, on välja töötatud vastavalt kõrgeimatele autoralli MM-sarja standarditele ja nõuetele, mille on määranud Rahvusvaheline Autoliit FIA. Kuna autoralli MM-sarja autode võimsus on rangelt piiratud, keskenduvad tootjad aerodünaamikale, juhitavusele, vedrustusele ja muu varustuse täiustamisele.

 

Volkswagen Polo GTI R5 on uusim ja võimsaim sport-kategooria Volkswagen, mis on varustatud nelikveo, nelja silindrilise 1,6 liitrise turbokompressor mootoriga, mis arendadab 200 kW (272 HJ) ja 400 Nm pöördemomenti ning võimaldab 1,23 tonnisel autol kiirendada sajani vaid 4,1 sekundiga.

 

ASRT rallimeeskond on üks juhtivatest rallimeeskondadest Baltikumis, samuti on nad edukad Venemaal ja mujal Euroopas. ASRT meeskonna tegevuste hulka kuuluvad muuhulgas uute sportautode ehitus, testsõitude organiseerimine, varuosade müük ja sportautode rent.

Sarnased artiklid