WRC RALLY GUANAJUATO MÉXICO

01.03.2020

Mehhiko on hooaega avav kruusaring ja hingetukstegev mõlemas tähenduses. Kiiruskatsed tõusevad Sierra de Lobose ja Sierra de Guanajuato mägede hõredasse õhku ja vapustavasse maastikupilti. Tugipunkt riigi suuruselt viiendas linnas Leónis, Mehhikost 400 km loodes.

Kuupäev: 12.-15. märts 2020

 

Kiiruskatsed

Mehhiko ralli 2020 algab neljapäeva õhtul koloriitse avatseremooniaga ja kahe testisõiduga piki maalilise Guanajuato tänavaid.

Reede hõlmab linna ümbruse tuttavaid teid El Chocolate´i, Ortega ja Las Minase kiiruskatsetel, mida sõidetakse kaks korda. Lühike testisõit Parque Bicentenarios, kaks sõitu ümber linna motokrossiraja ja Leóni tänavakatse tõstavad kiiruskatsete arvu 10-ni.

Teisel võistluspäeval on Leónist põhja ja ida poole jäävates mägedes samavõrd keerulised teed. Guanajuatitoga liituvad naasvad Alfaro ja Derramadero, päev lõpeb ringraja testisõidu kordusega ja ühe erisuguse tänavakiiruskatsega Leónis. See on sündmuse pikim päev - 133,78 km jõulist tegevust.

Pühapäeval toimuv finaalsõit hõlmab palju teid, mida varem nädalavahetusel kasutati erineval kujul. Selle lõpukoht on populaarne El Brinco Wolf Power Stage.

 

Maaline kiiruskatse

El Chocolate. Reedel toimuv 31,57 km pikkune testisõit on rallil pikkuselt teine ja tõuseb hingetukstegevalt 2650 meetrini, mis on hooaja üks suurimaid kõrgusi. Seal on kõike - tõuse, laskumisi, järske pöördeid, kiireid lõike, kitsaid teid ja palju ligitõmbavaid kurve.

 

Stardijärjestus soosib meie meest

Esimesena startimine on Mehhiko rallil üks MM-sarja keerulisemaid ülesandeid, kuna sellel etapil on tee puhastamise roll üsnagi suur ning arvestades, et seal tavaliselt ei ole oodata ka vihmasadu, teeb selle eestpoolt startijate jaoks veelgi raskemaks. 

Põhimõte on lihtne: teed on vastupidavad ning roopaid sisse ei teki, ehk mida tagantpoolt alustad, seda paremad teeolud endale saad. Tänakule on see väga hea uudis, sest Ott stardib reedel alles kuuendana ning see annab talle teeolude suhtes selge eelise. 

Esimesena stardib reedel MM-sarja üldliider Elfyn Evans, kellele järgnevad Thierry Neuville ning viimasel kahel aastal Mehhiko ralli võitnud Sébastien Ogier.

Hoolimata kehvemast reedesest stardikohast peavad Betsafe’i analüütikud ralli suurimaks soosikuks Mehhiko ralli viiekordset võitjat Sébastien Ogieri, kelle võidu koefitsiendiks on välja pandud 3,00. Prantslase järel tuleb kohe Ott Tänak koefitsiendiga 3,60 ja seejärel tulevad Evans 5,00, Neuville 5,50, Kalle Rovanperä 8,00 ning kõikide ülejäänute koefitsiendiks on 20,00. 

 

Kui soovite teada, et millal ja kus Ott Tänak veel sellel aastal võistleb, siis Betsafe'i blogis on olemas WRC ajakava, kus on kõik see informatsioon olemas ning lisaks ka palju muud huvitavat lugemist.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid