WRC Rally Estonia tutvustas Eesti MM-ralli plaane

10.06.2023
Rally Estonia tutvustas oma plaane Tallinnas Rotermanni kvartali keskväljakul. | Pille Russi

Neljandat aastat järjest võõrustab Rally Estoniat Tartus asuv Eesti Rahva Muuseum, kus asuvad Service Park, EXPO, võistluskeskus ja meediakeskus. Võistluste ava- ning finišipoodium asub traditsioonilises paigas Tartu südames, Raekoja platsil.

Eestis sõidetav MM-ralli 2023 pakub sel aastal võistlejatele juba tuttavaid kui ka uusi väljakutseid. Kui Peipsiääre, Mustvee, Elva jt katsed on teada juba varasemast, siis uute väljakutsetena on osalejaid ees ootamas uus testikatse ja pühapäeval sõidetav Karaski kiiruskatse. Mõnevõrra on uuenenud ka Otepää ja Kambja kiiruskatsed.

Teist aastat järjest sõidetakse Rally Estonia nädalavahetusel ka Eesti autoralli meistrivõistluste etapp (v.a. klass EMV9 ehk veoautod). Kui ühtekokku sõidetakse WRC Rally Estonia raames tänavu 21 kiiruskatset, siis Eesti meistrivõistluste punktidele sõidetakse neist viiel.

20.-23. juulini toimuval WRC Rally Estonial ootab rallisõpru sel aastal ligi 60 pealtvaatamisala, mis jagunevad kahe eri tüübi vahel – ARENA ja AREA. Eesti Rahva Muuseumi territooriumil ootab pealtvaatajaid nii WRC kui ka Eesti meistrivõistluste osalejate ja meeskondadega hoolduspark, mis on kõigile huvilistele tasuta. 

Kui rallirajal peavad Eesti – Soome maavõistlust omavahel Ott Tänak ja Kalle Rovanperä, siis raja äärde kutsub Rally Estonia kõiki rallisõpru koos riigilippudega, sest toimumas on fännidevaheline lipuvõistlus.

Tartu Raekoja platsil asuval poodiumil saab 20.juulil WRC Rally Estonia alguse suurejoonelise avatseremooniaga, millele järgneb stardipoodium. Peale seda sõidetakse ERM-i külje all esimene kiiruskatse.

Vaata lisa Rally Estonia kodulehelt.

Sarnased artiklid