Volvo plaanib uut esindusmaasturit
23.07.2019
Volvo XC90 | Volvo

Rootsi autotootja Volvo plaanib oma tootevalikut täiendada praegusest tippmaasturist XC90 veelgi suurema ja luksuslikuma sõidukiga, kirjutab Auto Express.

Volvo tegevjuht Stefan Jacoby kinnitas ajakirjale antud intervjuus, et peale ettevõtte mudelivalikus olevate aukude täitmist plaanib ettevõte laiendada oma crossoverite valikut nii selle tipus kui ka alaosas.

Tootevaliku tippu on plaanitud tinglikult nime XC100 kandev sõiduk, mis peaks aitama rootslastel võidelda konkurentide suuremate maasturitega.

Uus auto peaks sündima veermikuarhitektuuri SPA2 baasil, ettevõtte sees on see projekt tuntud kui "Project V616". Kinnitamata andmetel võiks XC100 jõuda klientideni kas aastal 2022 või 2023, see auto saab endale kuni 13 sentimeetrit pikema teljevahe kui XC90. Ka peaks XC100 olema mõned sentimeetrid kõrgem.

Teine plaanitav crossover asetuks allapoole mudelit XC40. Selle auto arendustööd on aga alles lapsekingades ning avalikku infot tema kohta napib.

Võimalik on, et see masin sünnib mõne Volvo emafirma Geely projekti baasil ning jõuab klientideni näiteks elektrilise jõuallikaga.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid