Veebipõhiste hasartmängude tulevik

25.02.2019

Alates kasutuselevõtust 90ndatel aastatel on veebipõhistest hasartmängudest saanud üks  kõige kiiremini arenevaid tööstusharusid. Rakendatud on hulgaliselt uuendusi ja tehnoloogiaid, millega tagatakse, et online-kasiinod pakuvad samasuguseid kogemusi nagu traditsioonilised hasartmängudki. 

Tol ajal tingis mängude, pildi ja kogu kogemuse kvaliteet olukorra, kus selles polnudki midagi muud eriti põnevat kui kõigest rõõmu tundmine võimaluse üle Internetis mänge mängida. Tehnoloogia areng võimaldas mängude tootjatel hakata looma suurepäraseid kõrge graafika- ja pildikvaliteediga mänge.  

Tehnoloogia pidev täiustumine on avaldanud tootmisharule märkimisväärset mõju. Paljudel mängude arendajatel on avanenud võimalus viia tootmisharusse sisse nii riist- kui tarkvarauuendusi. Tegelikult pole sellist hingetõmbeaega olnudki, kui ühtegi muutust pole toimunud.

Siiski pole kõik need uuendused ja täiustatud tehnoloogiad osutunud kasulikuks ei mängijate ega hasartmängu ettevõtjate jaoks. Arendajate põhiprobleemiks ongi sobivaimate tehnoloogiate ja uuenduste valimine.

Tegelikkus on aga see, et seesama tehnoloogia on sundinud arendajaid muutma veebipõhised hasartmängud kättesaadavaks ka mobiiltelefonides ja reaalajas. Hiljuti võeti kasutusele laiendatud reaalsuse tehnoloogia ja virtuaalne mängimine, mis pakub täiesti uuetasemelist kogemust.

Laiendatud ehk rikastatud reaalsuse (ingl k augmented reality, AR) tehnoloogiat (interaktiivne kogemus tegelikust keskkonnast ehk tegelikkus on põimitud arvutis loodud andmetega) rakendatakse kasiinode poolt pakutavates mängudes. See tehnoloogia on kokku pandud mitmest funktsioonist, mis aitavad muuta reaalajas mängimise haaravamaks, põnevamaks ja realistlikumaks.

See tehnoloogia hõlbustab hasartmängude mängimist kus tahes, samal ajal kui olete silmitsi tõeliste inimestega virtuaalreaalses keskkonnas. Teile antakse võimalus silmsideks tõelise diileriga reaalajas, et määrata, kuhu oma panus paigutada. Kõik on täpselt nagu maapealses kasiinos.  

Seda tehnoloogiat võib kirjeldada kui 360kraadist kogemust. Te saate vabalt jälgida ka teisi laudu ja teiste mängijate panuseid. See on hoopis teine tase kui asjade nägemine distantsi tagant. AR-tehnoloogiast saavad tõepoolest kasu nii mängijad kui tootjad. Siiski võib ka see tehnoloogia lähiaastail veelgi täiustuda ja tõenäoliselt jõuda järgmise vapustava etapini.

Virtuaalreaalsuse (VR) tehnoloogia eesmärgiks oli viia internetimängud teisele tasandile, kandes teid uude keskkonda, kus alternatiivne maailm neelab teid täielikult endasse.

Esimene ettevõte, kes haaras VR-tehnoloogiast innukalt kinni, oli SlotsMillion kasiino aastal 2015. Sellest alates on VR pakkunud süüvivat mängimiskogemust, mis tähendab, et mängija saab ringi liikuda, kasutades paljusid muid tajusid peale ainult kuulmise ja nägemise ning nautida VR poolt kohandatud sobivaid slotte.

VR-tehnoloogia sünteesimine veebipõhise panustamisega ei ole mitte ainult parandanud mängimise kvaliteeti, vaid on võtnud internetis mängimiselt ära igasugused piirid. Siin saate te jälgida vastasmängija näoilmeid, elada kaasa võitjatele ja vabalt isegi täringuid visata.

Nüüdisajal kogunevad mängurid tavakasiinodes pakutavate madalate panuste tõttu parvedena internetti. Tohutud ja progressiivsed jackpot´id on meelitanud internetti üha enam ja enam mängureid. Peale selle on enamiku internetislottide puhul kaotuserisk väiksem ja väljamaksed suuremad.  

Veel üheks külgetõmbavaks aspektiks veebipõhiste hasartmängude puhul on asjaolu, et te ei pea pidulikult rõivastuma ega kulutama raha söögi ja joogi peale. Võite istuda rahulikult kodus ja nautida mängu koos oma sõprade ja vastastega.

Lisaks sellele on veebihasartmängud tõstnud oluliselt naismängijate arvu hasartmängumaailmas. Uuring näitab, et naised tunnevad ennast kasiinokeskkonnas küll mugavalt, kuid eelistavad panuseid teha siiski kodus olles.

Tänu veebimängurite ja hasartmängu ettevõtjate ülemaailmsele buumile on paljusid mänge välja pakutud ja tõepoolest ka lisatud kasiinos mängitavate tavamängude arvule. Samuti on paljud internetikasiinod viinud oma mängudesse sisse reaalaja diilereid.

Vaatamata veebipõhiste hasartmängude suurele arengupotentsiaalile on see mängukogemus paljudes riikides ikka veel ära keelatud. Siiski on käimas pidevad arutelud selle üle, kuidas nende riikide eeskirju ja määruseid lõdvendada. Aja jooksul hakkavad paljud riigid oma õigustavasid leevendama ja mängurite arv tõuseb. Niisiis – tulevik terendab ja toob endaga kaasa murrangulisi täiustusi veebipõhiste hasartmängude tehnoloogias.  

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid