Uuring: mille järgi tegelikult koju kuvarit valitakse?

05.05.2021
Samsung

Paratamatult on enamus inimesi ikka veel sunnitud kodukontoritesse, kuid pikka aega kestnud eriolukorra mõjul on paljud endale ise või tööandja kujul nüüdseks ka eraldi monitori muretsenud. Eesti inimestest 71% omab kodus eraldi kuvarit, selgus Samsungi tellitud ja Eesti inimeste seas läbi viidud uuringust.

Samsung Eesti koduseadmete tootekoolitaja Alari Pennar selgitas, et kui varasemalt ei peetud oluliseks, et kodus võiks olemas olla üks korralik kuvar puhtalt kodukontori tarbeks, siis üle aasta kestnud eriolukorra tõttu on paljud nüüd aru saanud selle kasulikkusest. „Räägime siin praegu puhtalt nendest, kes ei kasuta kuvarit näiteks mängimiseks, vaid peaasjalikult kodus töö tegemiseks ja õppimiseks. Oluliselt on tõusnud nende inimeste hulk, kes on nüüd muretsenud endale kuvari selleks, et see oma sülearvuti külge ühendada ja seega saada lihtsamini jälgitav ja vähem silmi väsitav suur ekraan,“ lasus Pennar.

Hiljuti Samsungi tellimusel teostatud uuringu järgi on kodus kuvar olemas 71% Eesti inimestest. Uuringuga sooviti ka selgeks teha, milliste tegurite järgi inimesed endale üldse kuvareid välja valivad.

Uuringust selgus, et peale hinna (78%) on kõige olulisemaks teguriks ekraani suurus, mis on oluline 68% vastanutest. Neile järgnes tähtsuselt ekraani resolutsioon (56%), ühenduvus teiste seadmetega (51%) ning seejärel silmade eest hoolitsemise tehnoloogia (38%).

„Üldine trend on see, et ekraani valikul peab tähelepanelikum olema mängur, kuna siis on kuvari tehniline külg olulisem. Töö ja kooli jaoks monitori valides tuleb pigem mõelda sellele, kui palju see laual ruumi võtab või kas inimesel on mingi kindel tegevus, mille jaoks monitor hästi sobima peab,“ sõnas Pennar. 
 
„On väga positiivne, et ekraani suurus on olulisel kohal, sest kodukontori puhul aitab suurem ekraan silmadel paremini ja kiiremini informatsiooni haarata ning ei lase silmadel niivõrd kiirelt ära väsida,“ selgitas Samsungi koduseadmete tootekoolitaja. „On hea, et ka ühenduvuse olulisus ja silmade kaitse on hinnatud. Tundub, et inimesed juba teadvustavad päris hästi, mis aitaks neil kodukontoris efektiivsemalt tegutseda.“ 

Kuvari funktsioonide poolest sooviti kõige enam näha kaugühendust arvutiga, mida soovib 49% vastanutest. Sellele järgnes ühenduvus telefoniga (46%) ja reguleeritav asend (44%). 37% vastanutest soovis saada ka otse voogedastusplatvormide juurdepääsu. Pennari sõnul on sellised soovid loomulikud, sest nutitelerid pakuvad juba ammu neid kiire ühenduse võimalusi. „Meil kõigil on kodus korraga mitu seadet ja tahamegi nende sisu kiirelt suurte ekraanidega jagada nagu seda võimaldavad ka näiteks Samsungi uudsed nutimonitorid Smart Monitor. Need on just eriti populaarseks osutunud nüüd kodukontorite ajastul, kuna võimaldavad võimalikult universaalset kasutust. Kodukontorite- ja kooli tingimustes täidabki selline monitor pigem mitut ülesannet korraga.“

Samsungi Smart Monitor on justkui traditsioonilise monitori ja nutiteleri hübriid, mis võimaldab ilma arvutit ekraani külge ühendamata arvuti sisu monitori peegeldada. Sama saab lihtsalt teha ka telefoni pildiga. Kuna ekraan ühendub internetiga, siis on sellega võimalik ka näiteks kontoris olevasse arvutisse logida ja seda sel viisil kaugjuhtimisega kasutada. Samuti on monitoril funktsioon, mis lubab otse näiteks Netflixi ja YouTube’i striimida. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid