Tallink viib Stari Saksamaa liinile

18.03.2020
Tallinki parvlaev Star hakkab sõitma Eesti ja Saksamaa vahel. | Tõnu Ojala

Euroopa riikide vaheliste piiride sulgemise ning erinevate kehtivate reisipiirangute tõttu alustab Tallink Grupp alates sellest neljapäevast, 19. märtsist 2020 ajutiselt laeva Star opereerimist Eesti ja Saksamaa vahel, tagamaks kaupade liikumise Eesti ja Lääne-Euroopa vahel.

Esialgsete plaanide kohaselt hakkab laev opereerima Paldiski ja Sassnitzi sadamate vahel. Transporditeenuse tellijaks on Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Star väljub esimesele reisile Saksamaale Tallinna Vanasadamast neljapäeval, 19. märtsil kell 18.00. Pärast esimest reisi Saksamaale saabub Star Paldiski sadamasse ning hakkab edaspidi väljuma ja saabuma Paldiski sadamast.

Paldiski-Sassnitzi liini täpsem graafik selgub lähiajal, kuid esialgsete plaanide kohaselt väljub Star Paldiskist üle päeva kell 20.00 õhtul ning Sassnitzist üle päeva kell 19.00. Reis Paldiski ja Sassnitzi vahel kestab orienteeruvalt 20 tundi.

Laev mahutab ligikaudu 100 veokit ning 10 sõiduautot. Jalgsi reisijaid laeva pardale ei lubata. Laeva lasti komplekteerimisel on prioriteediks toidukaubad ning ravimid.

Kõik laeval viibivad reisijad majutatakse Tallinki teatel kajutitesse.

Broneeringuid Starile saab teha läbi Tallink Cargo kõnekeskuse.

Sarnased artiklid