Tahvelarvutid ja mobiiltelefonid - seadmed, mida kasutajad ostmiseks valivad

05.01.2021
Sisuturundus

Veebipoed on saanud meie elu lahutamatuks osaks. Mobiilseadmetega ostmine - tahvelarvutid ja telefonid - on saanud globaalseks ja pidevalt areneva trendiks. Suured ekraanid, nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks kohandatud veebileheküljed loovad kiusatuse rohkem osta ning julgustavad impulsiivseid ja plaaniväliseid oste.

Rahvusvahelise analüüsiettevõtte Nielsen ülemaailmse uuringu tulemused näitavad, et vidinate sõltuvus on vallutanud rohkem kui 52% maailma tarbijatest. Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas on see näitaja veelgi suurem - 60%. Vastajad tunnistasid, et on tõesti mobiilseadmetest sõltuvuses. Enamik kasutajaid ei saa päeva läbi ilma e-posti või sotsiaalmeediat kontrollimata, mänge mängimata või videosid vaatamata. Mobiilseadmete laialdane kasutamine muutub üha progressiivsemaks, tahvelarvutid ja nutitelefonid on aidanud kaasa e-kaubanduse uue segmendi kasvule - mobiilsele. 38% osalejatest vastasid, et nad ostavad kaupu või teenuseid mobiilseadmega vähemalt kord kuue kuu jooksul. Veel 34% vastanutest kasutab sisseoste tehes veebipoodide mobiilirakendused.

Rahvusvahelise Interneti-uurimis- ja tehnoloogiaettevõtte Gemius poolt läbi viidud Balti riikide internetikasutajate ostuharjumuste uuring näitas, et Lätist ja Leedust pärit vastajaid motiveerib veebist ostma soodsamad hinnad kui tavalistes kauplustes (71% Lätis ja 67% Leedus). Eestist pärit vastajad on omakorda huvitatud kaupade ostmisest, mida elukohas pole.

Kohandusi on teinud ka Covid-19-st tulenevad piirangud ning 34% Eestis küsitletud kasutajatest usub, et nende veebipoodide kulutused on suurenenud. Piirangute ajal kulutasid rohkem ka Läti ja Leedu vastajad - seda tunnistab Lätis 25% ja Leedus 22% vastanutest. Uuringu kohaselt ostavad Eestis ja Leedus rõivad kõige sagedamini veebipoodide kasutajad ning Lätis üks populaarsemaid oste on kodumasinad.

Kõige sagedamini kasutasid vastajad veebist ostlemiseks arvuteid (Lätis 91%, Leedus 89% ja Eestis 96%) ja mobiiltelefonid (Lätis 54%, Leedus 61% ja Eestis 48%). Smart TV kasutamine veebipõhise ostulahendusena oli vähem populaarne - Leedus ja Eestis 4% ja Lätis vaid 1% vastanutest.

Kuigi enamik ostjatest eelistab endiselt arvuteid, siiski võimalus poes mobiilsete veebirakenduste abil ostud sooritada ning kasvav huvi kontaktivaba maksete vastu muudab ostlejate käitumist. Mobiiltelefonid või tahvelarvutid asuvad kehale lähemal, nii et kasutaja usaldab teadmatult seadet rohkem. Eeldatavasti suureneb ostude arv, milles telefonidel on võtmeroll. Juhtivad nutitelefonitootjad, nagu Apple või Samsung, investeerivad kõvasti ja moderniseerivad oma tootmistehnoloogiaid, et stimuleerida mobiilseadmete edendamist.

Kui soovite samuti internetist mugavalt ja turvaliselt oste sooritada kodust lahkumata kasutades nutiseadmeid, siis RDE.ee veebipoes on üle 500 mugava suure ekraaniga nutitelefoni. Samuti on saadaval mugavad tahvelarvutid ja kasulikud tarvikud. Kõik saavad valida seade, mis talle meeldib ja mida saab endale lubada!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid