Suur huvi Toyota uute hübriidmudelite järgi ennustab kasvavat hübriiditrendi

27.02.2019
Toyota RAV4 näitusedebüüt 2018. aasta Pariisi autonäitusel. | Tõnu Ojala

Toyota toob lähiajal klientideni viis uut iselaadiva hübriidajamiga mudelit, mille vastu valitsev elav huvi võimaldab ennustada, et aasta lõpuks sõidab Eesti teedel rohkem hübriide kui kunagi varem.

Uutest mudelitest esimesena salongidesse jõudnud uue põlvkonna Toyota RAV4 (pildil) klienditellimuste arv on võrreldes eelmise aasta jaanuari ja veebruariga kasvanud enam kui poole võrra. Sealjuures valivad uue täishübriidse jõuallika vähemalt pooled Eesti kliendid.  Rohkesti päringuid tehakse ka veebruari lõpus saabunud Corolla luukpära, märtsis jõudva universaalkerega Corolla Touring Sportsi ja Corolla sedaani ning aprillist lisanduva Camry kohta.

Toyota Baltic ASi juhatuse liikme Marek Maide sõnul on 2019. aasta algus kujunemas vaikuseks enne tormi, sest paljud kliendid on oma autoostu uute Toyota mudelite ootuses edasi lükanud. „Aasta lõpuks on Eesti teedel ilmselt rohkem Toyota hübriide kui kunagi varem,“ lausus Maide.

Mullu hõivasid linnamaasturite kategoorias C-HR ja RAV4 kaks esimest kohta. Aasta esimeste kuude jooksul on klientide huvi uue RAV4 vastu näidanud, et selle positsioon on endiselt tugev. Eriti menukas on just uus 2,5liitrise bensiinimootoriga hübriidajam, mis senisest suurema ökonoomsuse juures pakub rohkem võimsust. Uute mudelite lisandumisega on Toyota valikus nüüd kokku 10 iselaadiva hübriidajamiga mudelit, kusjuures Corolla luukpära ja universaali puhul saab esimest korda valida kahe hübriidi vahel – 1,8- või 2liitrine. Lisaks pakub Toyota alates selle aasta algusest hübriidi akule 10aastast garantiid.

Kõikide 2019. aastal lisanduvate uute Toyota mudelite standardvarustusse kuulub Toyota Safety Sense aktiivohutuspakett, mis koosneb viiest aktiivohutustehnoloogiast: kokkupõrke ennetussüsteem koos jalakäijate tuvastamise funktsiooniga, sõidurajalt lahkumise hoiatussüsteem, automaatsed kaugtuled, liiklusmärkide jälgimise süsteem ja kohanduv kiirushoidik. Nii muutub iga uue Toyota müügiga meie liiklus ohutumaks.

„Toyota suur eesmärk on jõuda õnnetuste vaba liikluseni. Uuringud näitavad, et Toyota Safety Sense’iga varustatud autod osalevad tagantpoolt toimuvates kokkupõrgetes 70-90% vähem,“ märkis Maide. „Autosid konstrueerides arvestab Toyota kõikide liiklejate turvalisuse tõstmisega, kuid oluline on meeles pidada, et ükski abistav seade ei vabasta autojuhti ja teisi liiklejaid tähelepanelikkusest ja vastutusest.“ Baltimaades kuulub Toyota Safety Sense Yarise, Corolla, C-HRi, Avensise, Camry, Priuse, Prius+, Prius Plug-ini ja RAV4 standardvarustuse.

Eestis alates 2010. aastast eelistatuima brändi tiitlit kandev autotootja müüs mullu siinsetele klientidele 4725 uut sõidukit, mis tähendab, et iga seitsmes ostetud uus auto on Toyota.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid