Solaride´i ootab päikeseautode MM Austraalias

24.03.2023
Uue päikeseauto esialgne 3d-mudel. | Solaride

Päikeseautot arendava Solaride’i esindusmeeskond võistleb oktoobris päikeseautode maailmameistrivõistlustel Austraalias, kus teevad kaasa maailma parimate tehnikaülikoolide tudengid. Et tuua Eesti inseneeriaharidus maailmakaardile ja võistlustel osaleda, algatati Hooandja platvormil ühisrahastuskampaania, mille esimesed suurtoetajad panustasid Start-up Day raames tudengite eduloosse nii rahaliselt kui kogemuse jagamisega.

Bridgestone World Solar Challenge’it (BWSC) peetakse üheks kõige keerulisemaks tehnikaspordi võistluseks maailmas ning see on 35 aasta eest ellu kutsutud, nihutamaks nii rohetehnoloogia kui noorte inseneride võimete piire. Kusjuures võistlustingimused on seda äärmuslikumad, et 3000 km pikkune võistlusdistants tuleb läbida avatud liikluses, võistluse vältel ööbitakse iseseisvalt telklaagrites Austraalia asustamata piirkondades ning sealne keskkond on täis ohte ja ootamatusi. 

“Kõrgtehnoloogilisest arendus- ja teadustööst tulev lisandväärtus on Eesti majanduse jätkusuutlikkuse seisukohast äärmiselt oluline. Nõudlus tehnilise innovatsiooni järele on meeletu, kuid piiravaks faktoriks on inseneride järelkasv. Praktilisele tootearendusele suunatud tudengiprojektid nagu Solaride, annavad noortele inseneridele unikaalsed kogemused ning aitavad insenerielukutse au sisse tõsta," oli projekti üks toetajatest Milrem Roboticsi CTO Devid Liik ettevõtmise olulisuses veendunud.

Solaride’i teekond Austraaliasse algas 2020. aastal, ent toonased võistlused tühistati koroonakriisi tõttu. Sellele vaatamata valmis just Eestis Baltikumi esimene päikeseauto, mis pandi proovile 2021. aasta sügisel Marokos. Juunis jõuab avalikkuse ette järgmise generatsiooni masin, millega võisteldakse 2023. aasta oktoobris Austraalias toimuvatel päikeseautode maailmameistrivõistlustel BWSC.

Solaride’i tiimile saab õla alla panna Hooandja keskkonnas, kus ootavad toetajaid eksklusiivsed kingitused alates toetaja nime jäädvustamisest võistlustele siirduvale päikeseautole kuni võimaluseni istuda ise imemasina rooli. 

Solaride on interdistsiplinaarne haridusprojekt, mis arendab tulevikutegijaid läbi praktiliste väljakutsete, koostöö ning Solaride Akadeemia koolitus- ja mentorprogrammi. Projekti raames ehitatakse maailma tippülikoolide konkurentsis võistlev päikeseauto, mis pannakse proovile Austraalias päikeseautode maailmameistrivõistlustel Bridgestone World Solar Challenge 2023.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid