Uued elektrilised rollerautod

27.09.2023

Eestis aeg-ajalt palju kõneainet pakkuvate väikeste rollerautode turule on ilmunud uus tegija - elektriline rollerauto Eli.

Tegu on mikro-elektrisõidukiga, mille juhtimiseks on tarvis vaid mopeedilubasid. Seejuures sõitmiseks ei vaja mopeedilubasid inimesed, kes on sündinud enne 1993. aasta 1. jaanuari.

Maaletooja Camex Kaubanduse sõnul erineb Eli tavalisest sisepõlemismootoriga mopeedautost seetõttu, et sellel on elektrimootor ning, et varustuselt ja välimuselt on tegu pisiliikuriga, mis meenutab rohkem sõiduautot kui tüüpilist rollerautot.

Eli mahutab kaks inimest koos pagasiga ning on suunatud sõitjatele, kelle igapäevase reisi pikkus on kuni 100 km.

Tavalise sedaan-sõiduautoga võrreldes on Eli tänavapildis ja liikluses 70% väiksem, liigub peaaegu hääletult ning ei paiska õhku heitgaase. Tavalisele parkimiskohale mahub Eli Zerosid kõrvuti kaks tükki.

“Võib tunduda, et sõidu ulatus kuni 100 km jääb väheks, kuid reaalsuses keskmine inimene oma rutiinses päevas ei tee tegelikult pikemaid sõite kui see distants. Ja kui ongi vaja sõita rohkem, siis saab Eli Electricut laadida nii kodupistikus kui ka kiirlaadimisjaamades. Aku täislaadimine kodus võtab aega kaks ja pool tundi ning kiirlaadimisjaamas tunduvalt vähem,” sõnab ettevõtte tegevjuht Kaido Veensalu.

Eli Electric maksab 16 950 eurot.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid