Homsest alates pole liikluskindlustuse roheline kaart enam päriselt roheline

30.06.2020

Alates 1. juulist ei pea liikluskindlustuse roheline kaart olema enam rohelisel paberil ning kindlustusfirmad saavad seda edaspidi edastada pdf-formaadis. Salva Kindlustuse sõidukikindlustuse osakonna juhataja Tõnis Tohver selgitab, milleks läheb rohelist kaarti vaja ning millistesse riikidesse reisides peab see kindlasti kaasas olema.    

Mis on täpsemalt roheline kaart?

Roheline kaart on rahvusvaheline liikluskindlustuse poliis, mille saab sõidukile tellida kindlustusseltsilt koos Eesti liikluskindlustuspoliisiga. Kui varasemalt oli roheline kaart alati füüsiliselt trükitud rohelisele paberile, siis alates 1. juulist võib see olla ka tavalisel valgel paberil ning Salva saab selle klientidele edastada meili teel pdf- formaadis. Klient saab selle ise välja trükkida.

Millistesse riikidesse reisides peab roheline kaart kindlasti kaasas olema?

Rohelist kaarti läheb tarvis siis, kui reisitakse autoga väljaspool Euroopa Majanduspiirkonda ja Šveitsi.  Nendeks riikideks on: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Iisrael, Iraan, Makedoonia, Maroko, Moldova, Montenegro, Serbia, Suurbritannia, Tuneesia, Türgi, Ukraina, Valgevene ja Venemaa. 

Euroopa Majanduspiirkonnas  ja Šveitsis reisides piisab tavapärasest liikluskindlustuse poliisi väljatrükist, kuid kui liigutakse rohkem Lõuna-Euroopa poole, siis soovitame asjaajamise lihtsuse mõttes siiski roheline kaart kaasa võtta.

Tuleks meelde tuletada ka seda, et alates 1. veebruarist ei ole Ühendkuningriik enam Euroopa Majanduspiirkonna riik, seega peab ka Suurbritanniasse sõites roheline kaart kaasas olema.

Kuidas ma endale rohelise kaardi saan?

Kui varasemalt tuli rohelise kaardi saamiseks pöörduda lähimasse Salva Kindlustuse esindusse või tellida see postiga endale koju, siis alates 1. juulist piisab, kui tellite rohelise kaardi Salva kodulehe kaudu enda e-mailile. Salva edastab tellitud kaardi  pdf-formaadis, mille klient saab ise mugavalt välja trükkida. Loomulikult saab ka edaspidi soovi korral rohelise kaardi otse Salva esindustesse kohale minnes.

Palju roheline kaart maksab?  

Salva Kindlustus rohelise kaardi väljastamise eest lisaraha ei võta- anname rahvusvahelise liikluskindlustuse poliisi kõikidele klientidele vajadusel tasuta kaasa.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid