Selliseid humanoidroboteid võib juba 2023. aastal Eesti poodides näha

18.03.2021

Jaekaubandustehnoloogiafirma StrongPoint teatas, et investeerib ettevõttesse Halodi Robotics ligi 800 000 eurot ja loob ettevõttega strateegilise partnerluse, et arendada humanoidroboteid, mida saaks kasutada jaekaubanduses. Roboti esimene prototüüp on plaanis luua käesoleva aasta lõpuks ja 2023. aastast võiks alata masstootmine ja lahenduse rakendamine poekettides.

Koostöös plaanitakse arendada spetsiaalselt jaemüügisektori jaoks mõeldud humanoidroboteid, mis oleks valdkonnas esmakordne. Masinate ülesanne ei ole asendada kauplustes töötavaid inimesi, vaid aidata poekettidel tegeleda lihtsamate ülesannetega, näiteks e-poest ostetud kaupadele järele tulnud klientide teenindamise või toodete lettidele panemise ja korrastamisega. Lahenduse eeliseks on fakt, et masinad saaksid töötada ööpäevaringselt ja tulevikus teha ka toodete inventuuri.
Kui esimene prototüüp valmib juba sel aastal, siis esimesed katsetused reaalsetes poodides plaanitakse läbi viia järgmisel aastal ning 2023. aastal saaksid poed robotid soovi korral juba suuremas mahus kasutusele võtta.
Juba praegu kasutavad Euroopa ja kogu maailma jaekaubandusettevõtteid eri tüüpi roboteid, mis täidavad kindlat funktsiooni – informeerimine, toodete skaneerimine, ruumide koristamine jne, kuid siiani pole kasutusel roboteid, mis suudaks jäljendada inimese käeliigutusi ja aidata komplekssemate ülesannetega.
Halodi Robotics on maailma juhtiv humanoidrobotite tarnija. Kokku investeerib StrongPoint ettevõttesse ligi 800 000 eurot, millest pool on mõeldud tootearenduseks ja pool otseseks investeeringuks Halodi Roboticsisse.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid