Laupäeval toimub üle-Eestiline robootikavõistlus RoboMiku Lahing 2019

11.04.2019
RoboMiku Lahing on MTÜ Robootika ja MTÜ Robotexi koostöös korraldatud suur üle-Eestiline robootikavõitlus, kus igas vanuses robootikud võtavad mõõtu 16 eri võistlusalal. | Viorica Bordei

Sel laupäeval, 13. aprillil leiab Viimsis Karulaugu spordikeskuseses aset järjekordne RoboMiku Lahing.

RoboMiku Lahing on MTÜ Robootika ja MTÜ Robotexi koostöös korraldatud suur üle-Eestiline robootikavõitlus, kus igas vanuses robootikud võtavad mõõtu 16 eri võistlusalal. Robootikute hulgas kutsutakse seda ka Robotexi väikevennaks ja seda põhjusega, sest ühe päevaga käib võistlusel väga palju robootikuid ja parimaid premeeritaksegi Robotex Internationali kuldsete kutsetega. Kuldsed kutsed tagavad meeskonnale tasuta koha Robotex International 2019 võistlusele.

RoboMiku Lahingu traditsioonilisteks võistlusaladeks on LEGO robotite SUMO, joonejärgimine, köievedu ja üks ainulaadsemaid võistlusi on EV100 joonejärgimine, kus robotitel tuleb järgida Eesti kaardi kontuuri. Igal aastal valitakse RoboMiku Lahingul välja Eesti parim robootikakool, kes viib endaga kaasa RoboMiku rändkarika. Rändkarikas on erinevate koolide vahel ringi reisinud juba 8 aastat. Teist aastat järjest on peale üksteiselt mõõduvõtmise korraldatud ka üks ühine ala - kivivedu, kus robotid peavad üheskoos vedama 50 kg kaaluvat kivimürakat. Selle juures ei valita välja parimaid vaid vaadatakse, kuidas eri paikadest kohale tulnud robotid ühise eesmärgi nimel pingutavad.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid