Samsung tõi turule sõrmejäljelugejaga kaitstud kaasaskantava SSD-ketta

09.01.2020
Samsung

Samsung tõi turule uue välise SSD-ketta T7 Touch, mis on võrreldes varasemate mudelitega märkimisväärselt kiirem ja toetab USB 3.2 Gen 2 standardit. Lisaks on seade varustatud sõrmejäljelugejaga, et pakkuda lisaturvalisust.

Ettevõtte sõnul on vaatamata pilveteenuste populaarsusele turul jätkuvalt olemas selge nõudlus salvestusseadmete järele, millega saaks nii töö- kui eraeluga seotud faile mugavalt ja turvaliselt kaasas kanda. Seetõttu ongi ketta peal sõrmejäljelugeja ning muidugi pakub T7 ka valdkonna juhtivaid kiiruseid, et failide liigutamise peale aega kulutama ei peaks.
 
T7 Touch SSD ketas on mõeldud nii ärikasutajale kui ka tavainimesele ja see pakub piisavalt salvestusruumi, et sellel turvaliselt suures koguses pilte, mänge või 4K/8K videoid hoiustada. Sõltumata sellest, kas inimene kasutab failide liigutamiseks arvutit, tahvelarvutit, telefoni või isegi konsooli. 
 
Uus T7 Touch kõvaketas on oluliselt kiirem võrreldes eelmise T5 mudeliga. Täpsemini pakub see 1050MB/s lugemis- ja 1000MB/s kirjutamiskiirust. See on ligikaudu kaks korda kiirem kui T5 kettal ja kuni üheksa korda kiirem kui traditsioonilisel kõvakettal.
 
Pakkumaks kasutajatele lisaturvalisust, on T7 Touch Samsungi salvestusseadmetele esmakordselt varustatud sõrmejäljelugejaga, millele lisaks saab kasutada parooli ja ka AES 256 bitist krüpteeringut. Lisaks on seadmel Motion LED-tuluke, mis annab märku seadme seisukorrast. Vaatamata kõigile lisadele kiiruse ja riistvara poolest, kaalub seade jätkuvalt vaid 58 grammi. Tänu tehtud uuendustele pälvis T7 Touch SSD ka innovatsiooniauhinna maailma ühel suurimal tehnikamessil CES 2020.
 
T7 Touch SSD-d on võimalik valida kahes värvis – must ja hõbedane. Müügile tulevad seadmed kolmes suuruses – 500GB, 1TB ja 2TB. Kettaga on karbis kaasas kaks kaablit – USB-C- ja USB-C-otsaga ning USB-C- ja USB-A-otsaga juhe, et seda oleks võimalik ühendada erinevate Windowsi, Maci ja Androidi seadmetega. 
 
T7 Touch soovituslik jaehind on 500 GB mudelil 129,99 EUR, 1 TB mudelil 229,99 EUR ja 2 TB mudelil 399,99 EUR. Seade tuleb Eestis müügile jaanuaris.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid