Rolls-Royce Ghost läheb pensionile atraktiivse erimudelina

15.08.2019
Rolls-Royce Ghost. | Rolls-Royce

Briti autotootja Rolls-Royce teatas peatses luksussedaani Ghost esimese põlvkonna tootmise lõpetamisest, viimaseks võimaluseks seda autot osta on 50 eksemplarist koosnev eriseeria Rolls-Royce Ghost Zenith Collector's Edition.

Rahakate klientide ja kollektsionääride rõõmustamiseks on palju vaeva nähtud erimudelite varustuse ja materjalide valikuga.

Nii saab iga seeriasse kuuluv Ghost enda salongi plaati, kus on kirjas auto järjekorranumber. Plaat on aga eriline: selle koostisesse kuuluvad ideeautol Rolls-Royce 200EX radiaatoril olnud kuju (nn Lendav Leedi) tükid.

Just Rolls-Royce 200EX oli selleks ideeautoks, millega anti 2009. aastal teada uue Ghosti saabumisest.

Ka on eriseeria nimi kantud iga sellesse kuuluva auto radiaatoril olevale Lendavale Leedile ja samuti auto salongis olevale kellale.

Ghosti keskkonsoolile on aga lisatud abstraktne joonistus, mis tegelikkuses on osa 200EX joonistest. Seejuures on igale autole ette nähtud osa joonistest erinev.

Erilisest lahendustest väärivad märkimist ka uksetaskute valgustus läbi perforeeritud uksepolstrite, lühikese teljevahega autode laekattele lisatud 1340 valgusoptilise kaabli kiudu, mis süttivad ja kustuvad juhuslikus järjekorras ning pika teljevahega autode lagedele ette nähtud Lendava Leedi tiibade kujutis.

Samas võivad kliendid oma autosid täiendada ja materjale valida pea piiramatus valikus.

Uue põlvkonna Rolls-Royce Ghosti debüüt peaks aset leidma lähikuudel, uue põlvkonna auto jõuab müügile 2020. aastal.

Ghost Zenith

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid