Robootika ja tehnoloogilised lahendused Eesti kasiinodes

13.12.2019
Pixabay.com

Esmapilgul võivad kasiinot ja kaardimängu juhtivad robotid tunduda nagu midagi otse Blade Runner’i filmiest või Fallout mänguseeriast, kuid tegelikult on see mitme suurema kasiino tänapäev. On paratamatu, et robotid vahetavad lihtsama tööjõu välja – seda igal rindel ja igas sektoris. Võib-olla ongi traditsioonilised kasiinod veidi igavaks muutunud, tööjõud kallimaks läinud ning külastajate arv kahanenud. Miks mitte lüüa kolm kärbest ühe hoobiga ja asendada mõni palgaline robotiga. Kuid võib-olla on see ärile hoopis kahjulik, sest külastajad kardavad, et robotid on maja kasuks ümber programmeeritud. Vaatame teemale otsa ja arutame tänapäeva võimalusi.

„Ühe käega bandiit“

Ilmselt tuleme kõik ajast mil vanakooli kangiautomaat oli kõige robootilisem isend kasiino avarustes ning temagi tundus igavene petis olevat. Ilmselt seetõttu on rulett ja kaardilauad valdavalt kõige populaarsemad olnud, sest nende puhul tundub oma panus võidu saamiseks kõige suurem olevat. On see diiler sinu vastu või ruletiratas ühest küljest kaaluvihtudega, või mitte, õnnemängud on nad igal juhul ja rahaliste probleemide lahendamiseks ei sobi neist ükski.

Kuhu liigub tulevik

Tõenäoliselt oleks loogiline järeldada, et internet hakkab aina suuremal määral meile tavapäraseid tegevusi üle võtma, nagu poodlemine, toidukauba ostmine, pangas käimine, või miks mitte, kasiinos käimine. bestcasinosites.net/estonia pakub adrenaliinijanustele hobi- ja algajamänguritele võimalust parimate ja kaasaegseimate digilahendustega kasiinomänge. Kui mingil põhjusel rahaga õnnemängud kuidagi ei istu, siis pole hullu, sest paljusid mänge on võimalik ka ilma rahata mängida.

Virtuaalne tehisintellekt on tänaseks pigem igapäevane nähtus. Uut pinget pakuvad nüüd juba robotid. Me ei räägi fuajee Pepperist, vaid iseseisvalt liikuvatest, kõrgtehnoloogilistest turvameestest ja väljakoolitatud kasiino diileritest. Robotiga suhtlemine ja läbikäimine pole enam ühepoolne suhtlus, vaid autentne kogemus. Paraku, on need robotid sedavõrd uued, et rakendatakse enamasti vaatamisväärsustena luksuskasiinodes. Mitte sellepärast, et nad ei tee tööd, vaid sest nende soetamise hind ei tundu töötaja palgaga võrreldes mingi valemi puhul kasumlik investeering. Nad on lihtsalt väga kallid, mistõttu pole ükski isend Eestisse veel jõudnud.

Kas robot kutsub uusi kliente või külvab hirmu?

Kasiino omaniku vaatenurgast on selline kasu vs. kahju monoloog loomulik ning sageli taandub puhtalt riskitaluvusele ja vaba rahapaki suurusele. Nagu eelpool sai teemat puudutatud, siis võib juhtuda, et külastajate silmis on liigne robotite rakendamine katse võiduprotsenti maja poole nihutada ja külastajate pealt veidi rohkem raha teenida või tundub lihtsalt hirmus.

Teisest küljest võivad robotid sedavõrd uudseks osutuda, et külastajad ei näe põhjust konkurentide juures käia kui on võimalik midagi täiesti ainulaadset näha ja kogeda. Milleks mängida samasid mänge ja keerutada sama ratast teises asutuses? Valik tundub no-brainer.

Sageli pole sellised otsused päriselus kunagi nii must-valged ja sirgjoonelised ning raske valiku peab ettevõtja ise langetama, pannes ettevõtte tuleviku panti. Nagu uute asjadega ikka, on lihtsam enne vaadata kuidas teistel läheb ning selle pealt juba ise parandusi teha. Samas, julge hundi rind on rasvane.

Päeva lõpus on valik lihtne

Suure tõenäosusega ei tasuks Eesti turul oma suuruse juures ja robotite tänaste hindade juures sellised investeeringud niipea ära. Ilmselt jäävad nad praegu teisele poole merd ning kõige digitaalsemad ja põnevamad lahendused ootavad interneti külastajaid. See kõik võib ajaga muutuda ning võib-olla on järgmise 10-15 aasta pärast robotite kasutamine nii iseenesest mõistetav, et mehitatud kasiinod on vaid traditsioonilisematele külastajatele mõeldud.

Sarnased artiklid