Kas kasiinod on head majandusele?
24.09.2021

Ilmselt on paljude jaoks kasiinodega seotud vaid vilkuvad tuled ning suured kaotused. Tegelikult on aga olukord pisut erinev, ning kasiinod aitavad tugevalt mõjutada majandust ja selle toimimist. Kuna hasartmänge korraldavad portaalid ja paigad peavad tasuma enda mängude korraldamise eest makse, siis saab seda kasutada majanduse elavndamiseks. Näiteks saab suure osa hasartmängumaksust endale Kultuurkapital, mille abil on võimalik erinevaid asutusi ning inimesi sponsoreerida. Loomulikult on paljude jaoks kasiinod ka paik, mis nende majanduslikud seisud täielikult rikuvad. Selle vastu aitab väga hästi vastutustundlik mängimine.

Kuidas saab olla hasartmängurlus kahjulik majandusele?

Vastavalt Jaan Koppel - online kasiino spetsialist Casinobaltics.com, üldiselt võib väita, et hasartmäng ei ole kahjulik majandusele, kui seda korraldatakse legaalselt. Probleemid hakkavad tekkima olukorras, kus mängude korraldajad ei tasu makse ning üritavad skeemitada ning seeläbi enda reaalset teenistust varjata. Riigil jääb saamata tulumaks ning teised maksud. Samuti võivad hasartmängud kaasa tuua liigse kulutamise ning raiskamise. Kõik inimesed peaksid hasartmänguga tegelema vaid selle raha eest, mille kaotust nad saavad endale lubada. Äärmiselt lihtne on kulutada enda elamiseks mõeldud raha ning alles hiljem avastada, et seda oli tegelikult vaja arvete tasumiseks. Erinevad kasiinomängud on siiski peamiselt mõeldud meelelahutuseks ning nendega ei ole võimalik pikas perspektiivis raha teenida.

Miks kasiinod toimivad nii nagu nad toimivad?

Kuigi paljude jaoks on tegemist ebameeldiva paigaga, kust peamiselt on saadud negatiivseid kogemusi, siis tegelikult tasub asjadele vaadata pisut helgema pilguga. Tegemist on meelelahutuseks mõeldud asutusega, kus saate ise määrata, millise summaga soovite riskida. Kedagi ei kohustata mängima. Mängija valib ise endale sobivad mängud, mille mängimist nautida. Võimalik on kinnitada keha ning tuttavatega meeldivalt juttu ajada. Mõned inimesed leiavad, et kasiinod on paigad, kus saab raha võita – kahjuks see nii ei ole. Kasiinode puhul on siiski tegemist ettevõtetega, kes soovib küll oma klientidele pakkuda meelelahutust, kuid tegemist on siiski kasumit teeniva asutusega. Sõltuvalt kasiinost on erinevatel mängudel erinevad marginaalid. Lauamängudel on kasum väiksem, kuid tavaliselt summad suuremad. Samas on kasumiprotsent keerutamismängudes suurem, kuid summad ka üldiselt väiksemad. Valikuid on tõesti palju ning endale sobiva lahenduse leiab igaüks. Kindlasti tasub kursis olla ka seadustega. Selle kohta on võimalik täpsemalt lugeda hasartmänguseadusest, kus kõik on väga täpselt lahti kirjutatud.

Kasiinode mõju inimeste tervisele ja heaolule

Kahjuks on meie seas väga palju inimesi, kes kannatavad hasartmängusõltuvse all ning sellest lähtuvalt on neil tekkinud ka suurem või väiksem kahju nende tervisele ja eluolule. Leidub arvukalt juhtumeid, kus inimesed on pantinud enda maju või müünud ära auto, et minna kasiinosse lootuses kõik tagasi võita. Üldiselt lõppeb see kurvalt ning jäädakse ilma kogu maisest varast. Asja muudab veelgi halvemaks see, et lisaks enda varale, võetakse tihti sõpradelt laenu ning mängitakse ka see maha. Sellega rikutakse ära enda sõprussuhted ning tihti tekitab see probleeme ka elukaaslase ning teiste lähedastega. Viimases hädas pöörduvad inimesed ka laenukontorite poole ning laenavad nii palju, kui vähegi võimalik. Selle tulemusena kuhjuvad suured intressid ning tulemuseks on kohtutäiturid ja muu ebameeldiv. Peale sellise teekonna läbimist on inimesed nii vaimselt, kui ka füüsiliselt väsinud ning kurnatud.

Positiivsed mõjud inimeste elule         

Kui varasemalt rääkisime inimeste mõjutamisest negatiivselt, siis tegelikult on ka positiivseid külgi, mida inimesed kohati ei soovi märgata. Tegemist on ikkagi meelelahutusega, mis näib olevat tasuta, kuid tegelikult õhtu jooksul maksate selle eest siiski. Mõnele meeldivad kiired autod ringrajal, teisele aga vilkuvad tuled. Erinevad kasiinod pakuvad ka meelelahutusprogramme, millega meelitatakse inimesed kohale, ning loodetakse, et nad osalevad ka mängudes. Selleks mingit kohustust tegelikult ei ole ning võite lihtsalt nautida ka glamuurset ja meeldivat õhkkonda. Tõenäoliselt tänu filmidele on inimestel tekkinud mulje, et kasiino on luksusliku ja glamuurse elu aluseks ning tänu sellele soovitakse ka ise sellist elu elada. Lisaks on võimalik mõnes kasiinos vaadata ka sporti, näiteks jalgpalli või korvpalli. Lühidalt öeldes on tegemist spordibaaridega, kus saate suurelt ekraanilt mängu jälgida, kuid samas ka teha panuseid vastavalt oma soovidele.

Kuhu liiguvad kasiinod ja majandus?

Järjest rohkem võib märgata, kuidas kasiinod avaldavad majandusele head mõju. Inimesed mängivad kasiinodes ning kasiinode käive järjest kasvab. See toob endaga kaasa ka suuremad maksud ning riigi rahakott täitub oluliselt kiiremini. Tõsi, kasiinod võtavad ka oma kasumi, ning kui riik peaks makse suurendama, siis lõpuks maksavad selle kinni kliendid ehk inimesed, kes kasiinodes mängivad. Paljud kliendid ei saa sellest aga kahjuks aru ning sõltumata võiduvõimalustest, soovivad enda õnne siiski proovile panna. Samas on märgata ka inimeste teadlikkuse tõusu, sest enam ei ole praktiliselt ühtegi inimest, kes eelistaks illegaalseid võimalusi enda hasartmängu vajaduse rahuldamiseks. Samuti ei ole kasiinod enam sellised nagu nad olid mõnikümmend aastat tagasi. Tegemist on ilusate ning puhaste paikadega, kus kõiki külastajaid kontrollitakse ning tuvastatakse. Sellisel viisil ei ole võimalik kasiinosse siseneda inimestel, kes on endale keelu peale pannud. Seda on võimalik teha internetis ning igaüks saab selle kohta täpsemalt uurida.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid