Ott Tänaku filmis on oluline roll ka Sébastien Ogieril ja Markko Märtinil

27.03.2019
Ott Tänak | Jaanus Ree

11. aprillil esilinastuv film "Ott Tänak - The Movie" viib vaatajad rallimaailma telgitagustesse, kuid paralleelselt võidusõidu tõusude ja mõõnadega avaneb ka inimlik ja dramaatiline lugu, kuidas üks Kärla poiss murdis end kõige kiuste rallimaailma tippu

Filmis on üle 50 tegelase, neil kõikidel on Oti elus kas suurem või väiksem roll. Lisaks Otile endale avavad tema seiklusrikka elu ja karjääri tagamaid talle erinevatel aegadel lähedal olnud inimesed, nagu kunagised toetajad, kes siiani tagaplaanil olnud, aga tänu kellele Ott üldse sai hakata rallit sõitma. Loomulikult on Otil kujunemisel suur osa tema endisest rallisõitjast isal Ivar Tänakul.

Filmi läbivad tegelased on ka tänaseks kuuekordne maailmameister ja Oti endine tiimikaaslane Sébastien Ogier ning Oti mentor ja endine edukas WRC piloot Markko Märtin."Tema jaoks on ralli olnud ikkagi väga tõsiselt esimesel kohal, viimasel ajal on loomulikult pere tekkinud rallile konkurendiks, aga algusaastatel oli Oti jaoks ainult ralli ja mitte midagi muud. Ega tema jaoks plaan B-d ei olnud," ütles Märtin filmitegijatele.

OTT TÄNAK - THE MOVIE | (Spring 2019) | SECOND OFFICIAL TRAILER | [4K]

Filmi meeskond sõitis ka Cumbriasse, Cockermouth'i, kus asub rallitiimi M-Sport peakorter. Suur osa Oti senisest karjäärist on möödunud just M-Spordis. Nende aastate jooksul põhjustas Ott nii mõnedki hallid juuksekarvad oma tollasele ülemusele, meeskonna juhile Malcolm Wilsonile. Väga värvikalt räägib Otist ka Wilsoni parem käsi ja tänane tiimijuht Richard Millener. Mehaanikud meenutavad aga muuhulgas ka WRC ajalukku läinud sündmust, seda pingelist päeva kui Ott Mehhiko rallil Fordiga järve sõitis.

Loomulikult on oluline roll filmis Oti praeguse tiimi Toyota Gazoo Racing juhil ja neljakordsel maailmameistril Tommi Mäkinenil, tiimikaaslastel Jari-Matti Latvalal ja Esapekka Lappil ning Oti kaardilugejal Martin Järveojal.

Sõna saavad ka tuntud rallikommentaatorid Becs Williams, Colin Clark ja Molly Pettit ning maailma juhtiva motospordi ajakirja "Autosport" ajakirjanik David Evans.

 

Sarnased artiklid