Odavama hinnaklassi Xiaomi robottolmuimeja: kas tasub ära?

12.08.2021
Sisuturundus
Kaup24.ee

Koristamine võib tunduda tegevus, mis on tüütu ja võtab palju väärtuslikku aega. Kõige tüütum osa koristamisest võib tunduda põrandate puhastamine, kuna see võib nõuda palju mööbeldamist. Lisaks on seda vaja teha väga tihti, kuna sõltuvalt põrandapinnast võib olla mustust väga hästi näha. Peale selle kantakse mustus ja tolm jalgadega ka mööda maja laiali.

Tänapäeval on paljudes kodudes robottolmuimejad, mis teevad selle töö teie eest ära. Osadel robotitel on olemas ka põrandapesu funktsioon, mis võimaldab põranda puhtaks pesta. Tulemus on võrreldav sellega, kui tõmmata niiske lapiga põrand üle. Seega tuleks suurema mustuse puhastamiseks kasutada muid vahendeid, kuid robot annab põrandale puhtama ilme. Sõltuvalt mudelist on võimalik ka samaaegne tolmu võtmine ja pesemine.

Kodutehnikat valides kiputakse mõtlema hinnale, sest robottolmuimejad on enamasti kallid esemed. Sõltuvalt hinnast tulevad ka lisafunktsioonid. Soodsad robotid ei pruugi jõuda igasse toa nurka ja lisaks võivad nad sõita toas olevale mööblile otsa. Üheks populaarseks robottolmuimejate brändiks on Xiaomi, mis on tuntud oma suurepärase hinna ja kvaliteedi suhte poolest. Teeme kindlaks, kas Xiaomi robottolmuimeja on oma hinda väärt.

Odavamad Xiaomi robottolmuimejate mudelid on Xiaomi Mi Robot Vacuum Essential ja Xiaomi Mi Vacuum Robot Mop. Mõlema hind jääb alla 250 euro, mistõttu on nad üsna taskukohased. Mõlemal robotil on olemas ka märgpesu funktsioon. Järgnevalt tutvustame neid roboteid lähemalt.

 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Essential

 

Tegemist on robottolmuimejaga, millel on olemas nutikas navigeerimissüsteem. Selle abil liigub robot mööda tuba ringi. Robot kasutab tehisintellekti, mis võimaldab teil luua ruumikaardi. Niimoodi saate vältida seda, et robot võiks mööblile otsa sõita ja seeläbi teda kahjustada. Lisaks on robot varustatud sensoritega, mis aitavad vältida kokkupõrkeid. Lisaks reageerivad andurid ka trepile lähenemise korral, mistõttu ei ole vaja karta, et tolmuimeja võiks trepist alla kukkuda. Kuna robot on õhuke- ainult 82 mm, pääseb ta hõlpsasti diivanite, kappide ja voodite alla.

Selleks, et põrandalt saaks mustus eemaldatud, on robotil olemas 2200 Pa imemisvõime, mis võimaldab saada mustuse kätte ka tühimikest ja plaatide ühendamise kohtadest. Lisaks on robotil HEPA filter, mis tagab tolmuvaba õhu. Robotil on 2500mAh aku, mis võimaldab korraga puhastada 90 ruutmeetrit põrandapinda.

Robotil on olemas 3 puhastusrežiimi- pühikimine, pesemine ning mõlema tegevuse tegemine samaaegselt.

Põrandate puhtakspesemiseks on robotil olemas 200 ml veemahuti. Tagamaks põranda kaitse, on võimalik seadistada 3 veetaset. Minimaalse veetasemega saab puhastada näiteks laminaati ja muid veetundlikke põrandakatteid. Keskmise ja maksimaalse tasemega saab puhastada näiteks koridore, vannitube ja kööke. Märgpesu tulemusena eemaldatakse tolmu ja allergeenide jäljed, mis lisavad värske tunde. 

Põrandate puhastamise jaoks on olemas 4 erinevat režiimi. Vaikne režiim eemaldab tolmu ja karvad, tekitades samal ajal vähe müra ja olles stabiilne. Standardrežiim eemaldab saasteaineid, nagu näiteks paberijäägid ja meloni seemned, sobides seega põrandate igapäevaseks puhastamiseks. Keskmise võimsusega režiim sobib põrandate tõhusaks puhastamiseks, sest eemaldab hernesuurused esemed. Suure võimsusega režiim eemaldab helmeste suurused esemed, sobides sügavpuhastuseks.

Robotit saab juhtida läbi vastava mobiilirakenduse, mis võimaldab roboti tööle panna ka siis, kui teid ennast kodus pole. Niimoodi saate seadistada roboti nii, et koju jõudes oleksid põrandad puhtad.

Teiste nutikate robottolmuimejatega saate tutvuda siit.
 

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop

 

Tegemist on robotiga, mis võrreldes eelkirjeldatud mudeliga on hinnaklassilt veidi kallim, kuid koos hinnaga suureneb ka võimalike funktsioonide hulk. Näiteks on sellel robotil olemas automaatne kuiv- ja märgpuhastus. Roboti imemisvõimeks on 2500 Pa, mis võimaldab tolmu koguda 600 ml mahutisse. Suur imemisvõimsus tähendab seda, et robot on võimeline korjama üles ka suurema puru, nagu näiteks riisi või riivsaia.

Põrandate pesemiseks on olemas 200 ml veemahuti. Kuna veefiltril on olemas eriline disain, on tagatud see, et lapp oleks puhas. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mopil on olemas pestav filter, mida tasuks pesta kord nädalas, et tagada selle maksimaalne efektiivsus. Kuna robotil on olemas topelt puhastuse funktsioon, saab põrand nii tolmust kui ma mustusest puhtaks, sest lisaks tolmu imemisele puhastab robot põranda mustusest.

Robot leiab ise üles laadimisjaama, kui aku hakkab tühjenema. Kui saavutatud on vajalik aku laetuse tase, jätkab robot ise põrandate puhastamist. Robotil on 2400mAh Li-ion aku, mis võimaldab ühe laadimisega teha tööd kuni 150 minutit.

Juhtimiseks saab kasutada spetsiaalset nutitelefoni rakendust, mis võimaldab valida nii imemisvõimsuse, tööaja ja palju muud. Robot tuvastab erinevad põrandapinnad ja valib vastavalt sellele sobiva puhastussurve.

Robot töötab vaikselt ja on võimeline ületama kuni 2 cm kõrged takistused. Selleks, et vältida kokkupõrkeid, on kõikidel külgedel olemas andurid. Robotil on olemas 166 kraadine skanneriga LDS-lasermõõtja, mis tagab ümbritseva keskkonna üle kontrolli. See võimaldab valida parima tee koristamiseks.

Xiaomi odavama klassi robottolmuimejad võivad muuta koduse elu lihtsamaks- nende abil saab põranda puhtaks lihtsa vaevaga. Nad teevad oma töö ilusti ära, ilma sisustust lõhkumata. Seega võib öelda, et nad on oma hinda väärt.

 

Suure valiku Xiaomi robottolmuimejaid leiate Kaup24 veebipoest!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid