Neste alustas täielikult taastuvtoorainest toodetud diislikütuse müüki

10.10.2019
Tõnu Ojala

Neste toob esimesena Eestis turule 100% taastuvatest allikatest toodetud diislikütuse Neste MY Renewable Diesel™ .

„Selleks, et täita kliimaeesmärke, peame kasutama kõiki alternatiive. Täna on meie teedel ja tööstusettevõtetes kasutuses arvukalt diiselmootoriga sõidukeid ja tehnikat. Et muuta need mootorid rohelisemaks, pakume toimiva lahendusena välja diislikütuse, mida valmistatakse vaid täielikult taastuvatest toorainetest. Neste MY on kütuseturu uusim innovatsioon, alates tänasest on see saadaval ka Eestis,“ ütles Neste Eesti juht Dennis Antamo.

Neste MY kasutamine vähendab õhku paisatavate kasvuhoonegaaside hulka 90% ning see taastuvtoorainest kütus on sobilik kõigile diiselmootoritele, isegi neile, mille kütusepaagil on märk „no bio“.

„Kui segada seda diislikütust tavalisse fossiilsesse kütusesse või kasutada Neste MY-d iseseisva kütusena, annab see võimaluse ettevõtetele ja kodumajapidamistel reguleerida oma ökoloogilist jalajälge ilma mahukate investeeringuteta autoparki,“ lisas Dennis Antamo.

Neste MY-d toodetakse teise põlvkonna taastuvtoorainest diislikütusest HVO (Hydrotreated Vegetable Oil). HVO on säilimiskindel, külmakindel kuni -32 kraadi, ilma fossiilsele kütusele iseloomuliku lõhnata ning kasutatav ka iseseisva kütusena.

"Hea meel on hakata pakkuma Soomes täielikult taastuvtoorainest toodetud diislikütust alternatiivse võimalusena ka Eestis elavatele ja Eestist läbi sõitvatele autojuhtidele. Meie kogemus üle lahe näitab, et tanklates, kus Neste MY kütus on täna müügil, valib keskkonnasõbralikuma diislikütuse iga viies diiselmootoriga sõiduki juht,“ rääkis Neste teenuste ja turunduse äriüksuse asepresident Panu Kopra.

Neste on maailmas kolmas jätkusuutliku tööstusega suurkorporatsioon. 2018. aastal hoidis Neste keskkonnasäästlike tegevustega ära 7,9 miljoni tonni kasvuhoonegaaside õhku paiskamise.

Alates tänasest, 10. oktoobrist on Neste MY taastuvtoorainest diislikütus müügil Tallinnas Neste Kadaka tanklas (Kadaka tee 60). Ehkki tegu on taastuvtoorainest toodetud kütusega, maksustatakse Eestis seda sarnaselt tavakütustele ja nii on uue kütuse liitrihind kõrge, 1,89 eurot.

Loe Neste MY taastuvtoorainest diislikütuse kohta: www.nestemy.ee.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid