Eestis tehti liiklusajalugu - isejuhtivale sõidukile ette keeranud sõiduauto põhjustas avarii

14.07.2020

Täna kell 10:52 põhjustas Tallinnas Lennujaama tee ja Sepise tänava ristmikul avarii sõiduauto Škoda Octavia. Liiklusõnnetus juhtus Lennujaama tee ja Sepise tänava ristmikul, kus peateel liikunud Iseautole sõitis ette sõiduauto. Kokkupõrge oli vältimatu ning ehkki sõiduauto juht tunnistas oma süüd, kutsuti olukorra uudsuse tõttu kohale ka politsei, kes fikseeris olukorra. 

Õnneks oli tegu vaid plekimõlkimisega, inimesed õnnetuses kannatada ei saanud. Õnnetuse põhjustanud sõiduauto juhiga saadi kohapeal kokkuleppele. Iseauto naaseb liinile esimesel võimalusel. 

Ülemiste linnakus sõitev isejuhtiv buss on osa sealsest targa linna lahendusi testivast FABULOS projektist. Isejuhtiva bussi eesmärk on muutuda liikluses üheks turvalisimaks lüliks, kus inimestest põhjustatud eksimuste osakaal oleks viidud minimaalsele tasemele. Isejuhtiva bussi kiiruseks trassil on kuni 15 km/h ning kõik reisijad on varustatud turvavöödega. “Ehkki kokkupõrge oli vältimatu, töötas bussi turvavarustus laitmatult ning reisijad pääsnesid üksnes ehmatusega,” kinnitab Auve Techi esindaja. 

Sarnased artiklid