Mis on kasiinode puhul maja eelis?

10.06.2023
Sisuturundus

Hasartmängudes on üks asi kindel: midagi pole jäetud juhuse hooleks. Lõpuks tuleb kasiino alati võitjana välja. Nagu igal teisel ettevõttel, on ka kasiinodel olemad ärimudel, mis on loodud kasumlikkuse tagamiseks. Nii maapealse kasiino kui casino online versiooni tegevuse peamiseks aluseks on mängijatele mängude pakkumine, kus igaühes on kasiinol statistiline eelis.

Maja eelis

Olenemata sellest, millist mängu otsustad mängida on kasiino võitmise tõenäosus suurem kui mängija võitmise tõenäosus. Seda seetõttu, et kõik kasiinomängud on loodud pakkuma kasiinole statistilist eelist, vähendades potentsiaalsete väljamaksete tõenäosust ja suurust.

Näiteks ruletiratas on nummerdatud numbrist 1 kuni numbrini 36, nii et võid arvata, et see annab võidunumbriga panuse võiduks 36x panusest, mis oleks statistiliselt õiglane. Ruletirattal ja ruletilaual on aga ka number null ja mõnikord on topelt null. Tegelik võidukoefitsient on seega 37/1 või isegi 38/1, mitte 36/1.

Maja eelis esindab keskmist brutokasumit, mida kasiino võib igast mängust statistiliselt teenida. Madalaima maja eelisega mängude puhul võib kasiino teenida kasumit, mis ulatub umbes 0,5%-ni kuni veidi üle 2%-ni panustest. Teiste mängude puhul võib kasiino teenida kasumit 15% kuni 40%.

Topelt nulli sisaldava Ameerika ruleti maja eelis on 5,26%

Iga kasiino ruletilaudades panustatud 1 miljoni euro eest loodab kasiino taskusse pista kasumit veidi rohkem kui 50 000 eurot. Ülejäänud ligikaudu 950 000 eurot tagastatakse panustajatele. Kasiino eesmärk ei ole ühte mängijat ühe mänguga pankrotti ajada – ta soovib lihtsalt tagada, et pikas perspektiivis lahkuvad mängijad kasiinost veidi väiksema summa rahaga, kui nad kasiinosse tulid.

Paljud inimesed, kes on teadlikud maja eelistest, ei mõista ikkagi selle mõju. Nad usuvad, et maja eelis 5% ruletilauas tähendab, et nad võivad mõistlikult eeldada, et alustavad 100 euroga, mängivad paar tundi ja tõenäoliselt kaotavad vaid umbes 5 eurot. Nad ei mõista, et maja eelis ei kehti mitte nende algsummale, vaid kogusummale, mida nad tunni jooksul panustavad. See võib aga olla kordades suurem kui algsumma.

Kasiino täiendav eelis

Mida kauem mängid, seda suurem on tõenäosus, et sinu mängu tulemus ühtib statistilise maja eelisega. Mängija võib lühemas perspektiivis olla kasumis, kuid pikas perspektiivis viib maja eelis ta lõpuks kahjumisse. Seepärast ongi väga hea nõuanne kõigile, kes kasiinosse lähevad, alati lahkuda õigel hetkel ja olles kasumis, sest tõenäosusteooria ütleb, et mida kauem mängida, seda suurem on tõenäosus jõuda statistilisele tulemusele võimalikult lähedale.

Näitena võib tuua mündiviske. Kui sa peaksid 10 korda münti viskama on üsna lihtne endale ette kujutada, et tulemus võib olla 8 korda kull ja 2 kord kiri. Ehk 80% ühes suunas kaldu. Kui sa aga peaksid münti viskama mitte 10 korda, vaid miljon korda, siis 80% ühes suunas tulemuse saavutamine on statistiliselt võimatu ja pigem jääb tulemus väga 50% lähedale.

Seetõttu teevad kasiinod kõik endast oleneva, et hoida mängijaid kauem mängimas. Näiteks on kasiinod kuulsad kellade ja akende puudumise poolest, et mängijad ei oleks aja möödumisest teadlikud.

Miks inimesed mängivad hasartmänge, kui maja võidab alati?

Inimesed mängivad hasartmänge meelelahutuseks ja seetõttu, et neil on piisava õnne korral võimalus ikkagi raha võita. Enamik panustajaid on teadlikud, et kasiinol on eelis, kuid üldiselt peavad kõik mängijad ennast veidi keskmiselt õnnelikumaks, kavalamaks või targemaks.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid