Mis eristab äriklassi sülearvuteid odavklassist?

11.11.2019
Sisuturundus

Kui soovid osta sülearvutit, mida plaanid kasutada töö tegemiseks, võib ikka tekkida küsimus, kas valida äriklassi sülearvuti või ajab ka odavklassi arvuti asja ära? Mõistagi, kel on tahtmist ja hakkamist, teeb töö ära ka odavklassi arvutiga, ent on hea teada, et sülearvutiturg pakub võimalusi, mis sinu töö hõlpsamaks muudavad.

Äriklassi sülearvutid peavad kauem vastu

On avalik saladus, et arvutitootjad eeldavad, et tavakasutajad ei vaja nii vastupidavaid masinaid. Mis on ka loogiline, sest arvutiga töötades on vaja märksa kõvemat masinat kui lihtsalt vahel meelelahutuseks internetis surfamiseks. Äriklassi arvutid on aga loodud igapäevaseks ja pikaaegseks kasutamiseks ning parimad neist on ehitatud olema vastupidavamad kukkumistele. Odavklassi arvutid ei ole aga loodudki kasutamiseks 40 tundi nädalas.

 

Odavklassi arvutid on ilusamad

Ka see on ju tõsi, et äriklassi sülearvutid kipuvad olema üsna igavad ning ühetaolised. Odavklassi arvutid võivad aga välja näha väga peened, säravad, valida saab mitmete korpuse värvitoonide seast ning põnevate lisadega.

 

Äriklassi arvutitel on rohkem konfigureerimisvõimalusi

Kuna ettevõtted ei osta tavaliselt sülearvuteid ükshaaval, on äriklassi arvutid loodud erinevaid kasutajaid silmas pidades, seetõttu on neil ka rohkem konfigureerimisvõimalusi.

Parimad neist on Dell ja Lenovo, kes võimaldavad äriklientidel valida kõike, alates protsessorist kuni aku ja lõpetades klaviatuuri taustvalgustusega.

 

Äriklassi sülearvutid on loodud turvalisust silmas pidades

Biomeetrilised sõrmejäljeskännerid ei ole äriklassi sülearvutites midagi uut ja on neist suuremal osal. Odavklassi sülearvutitel neid aga väga ei kohta. Samuti on äriklassi sülearvutites tavaliselt tarkvara, kus on suurt tähelepanu pööratud turvalisusele, et ükski pahalane olulistele andmetele ligi ei pääseks. Ehkki, peab tunnistama, see suur vahe äriklassi ja odavklassi arvutite vahel hakkab vaikselt kaduma tänu sellele, et mobiilseadmete keskhaldusteenus (MDM) muutub aina kasutajasõbralikumaks ning soodsamaks.

 

Äriklassi ja odavklassi sülearvutid pakuvad erinevaid võimalusi. Arvutiga töötades on kahtlemata kõige olulisem produktiivsus ja turvalisus, mida äriklassi sülearvutid ka pakuvad. Kuid see ei tähenda, et ei võiks leida tööks sobivat arvutit ka odavklassi arvutite hulgast. Mitmed väikeettevõtted on aga läinud seda teed, et kasutavad mõlemaid sülearvutigruppe oma edukaks toimimiseks. Kas ajab sinu töös ära asja tavaline sülearvuti või on sul kõrgemad nõudmised äriklassiarvutile, endale sobiva sülearvuti tööks leiad siit.

Sarnased artiklid