E-rahakotid
Vahet ei ole, kas sinu eelistuseks on veebikaubamajad või online kasiinod: e-rahakotid pakuvad erakordselt mugavat varianti veebis rahaliste tehingute sooritamiseks. Levinumate e-rahakottide hulka kuuluvad Neteller, Google Pay, PayPal, Apple Pay ja Skrill. Venemaa geograafilise läheduse tõttu on Eestis kohati levinud Yandex digirahakoti kasutus.
E-rahakottide geniaalsus peitub nende lihtsuses. Mängleva kergusega saad lisada e-rahakoti konto juurde oma krediit- või deebetkaardi. Eelis otseselt pangakaardi kasutamise ees on täiendav turvakiht. Sa ei jaga oma pangakaardi andmeid ega turvakoodi otseselt teenusepakkujaga. Sinu ja teenusepakkuja vahele jääb kõrgeimate turvastandarditega e-rahakott.
Taolise lahenduse juures peitub siiski miinuseid. Nii mõnigi e-rahakott võib küsida tavalistest turuhindadest veidi kõrgemaid protsente tehingute pealt. Seepärast tasub endale e-rahakoti valimisel teha põhjalikku eeltööd. Võrdle erinevate e-rahakottide igakuiseid staatilisi teenustasusid ning konkreetsete tehingutega kaasnevaid summasid, mis jooksvalt rahakotti kasutades juurde lisanduvad.
Krüptoraha
Praegusel ajal pole enam sugugi üllatav, kui krüptovaluutasid nagu Bitcoin ja Ethereum kasutatakse reaalsete veebitehingute teostamiseks. Iga päevaga kasvab e-poodide ja teenusepakkujate arv, kus aktsepteeritakse krüptoraha. Eelised on selged.
Sul on võimalik jääda teatud ostude puhul anonüümsemaks, kuna maksed ei kajastu tavapanga konto väljavõttel.
Samaaegselt on krüptovaluuta oluline miinus volatiilsus. Kuigi pealtnäha võiks tegu olla ideaalse veebipõhise maksevahendiga, siis reaalsuses võib väärtus vaid loetud tundide jooksul ehmatavalt kõikuda. Miinuspoole osas peab tõdema, et krüptoraha pole veel sedavõrd laialt aktsepteeritud. Eesti veebipoodide seas on jätkuvalt väheseid firmasid, mis võtaks erinevaid krüptovaluutasid vastu. Siiski erakordse turvalisuse tõttu väärib krüptoraha kohta siin nimekirjas.
Klassikalised pangalingid
Swedbank, SEB, LHV ja teised Eesti suuremad pangad võimaldavad teha mugavaid makseid pangalinkide kaudu. Sul jääb kliendina vaid üle leida konkreetsest portaalist ülesse ettevõtte logo. Sellele peale vajutades pead logima sisse nagu tavapäraselt oma kodupanka. Seejärel saad kinnitada tehingu summa. Lihtsalt tee kindlaks, et vajutad kindlasti kaupmehe juurde naasmise nuppu.
Pangalingid on äärmiselt mugavad, kui juhtud olema nende juhtivate pankade klient. Siiski pead arvestama, et erinevalt teatud e-rahakottidest ja krüptorahast ei paku tavalised makselingid mitte mingisugust turvalisust. Kõik sinu poolt tehtavad tehingud muutuvad koheselt nähtavaks pangakonto väljavõttel. Samas on positiivne see, et sa ei pea maksma täiendavaid teenustasusid mitte ühegi ülekande eest.
Pangakaardid
Oluline osa eestlastest kasutab jätkuvalt põhilise makseviisina tavalisi pangakaarte. Krediit- ja deebetkaardid nagu VISA ning MasterCard on veebipõhiste maksete tegemiseks tõeliselt populaarsed. Mõni pank pakub iga tehingu eest boonuspunkte, mistõttu on võimalik kaardiga maksmisel saada endale pidevalt juurde punkte. Neid punkte saad omakorda preemiate vastu vahetada. Võid leida rakendusi, mis tagavad võimaluse lisada pangakaartide kasutamise sekka nutikellad ja muud nutiseadmed.
Samas tuleb pangakaartide temaatika puhul mõista, et neid ei väljasta ainult suured pangad. Samamoodi pakuvad mitmed e-rahakotid ja veebipõhised makselahendused enda kujunduse ja kontoga seotud krediitkaarte. Näiteks võid selliseid kaarte luua Payoneeri ja Skrilli teenuseid kasutades. Viimase puhul tuleb aga arvestada, et tegu on deebetkaardiga, mille peal on eelnevalt fikseeritud rahasumma.
Kokkuvõte: Parimad maksemeetodid veebis
Tänapäeval on võimalik veebis surfates kasutada hulganisti maksemeetodeid. Turvaliste ja mugavate lahenduste hulgast leiad e-rahakotid, pankade makselingid ning krediit- ja deebetkaardid. Samuti võid kasutada krüptoraha, kuid selle puhul tuleb arvestada kõikuvate väärtuste ja vähesemate kohtadega, kus saad krüpto abil maksta.