Mereväe miinijahtija siirdus teenistusse NATO miinitõrjegruppi

11.01.2021
n-srs Maria Tõkke/Eesti kaitsevägi

Täna lahkus oma kodusadamast Eesti mereväe miinijahtija Ugandi ja võttis kursi Belgiasse, et liituda järgmiseks viieks kuuks NATO 1. alalise miinitõrjegrupiga.

„Miinijahtija Ugandi meeskond on selja taha jätnud intensiivse ettevalmistus- ja väljaõppeperioodi ning on valmis liituma NATO 1. alalise miinitõrjegrupiga. Olgugi, et tänane situatsioon nii maailmas kui Euroopas on viiruse tõttu võrdlemisi komplitseeritud, siis olenemata sellest on meeskond kõrgelt motiveeritud ning valmis eelseisvateks väljakutseteks,“ ütles miinijahtija Ugandi komandör kaptenmajor Martin Aeltermann.

Viiekuulise NATO 1. alalise miinitõrjegrupi põhikoosseisu kuuluvad Saksamaa, Norra, Belgia, Holland, Suurbritannia ja Eesti. Miinijahtija Ugandi miinitõrjegrupi kooseisus teenib 42 mereväelast, sealhulgas 6 ajateenijat ja 3 miinituukrit.

NATO merelise väejuhatuse alluvuses olevad sõjalaevade grupid osalevad erinevatel liitlas- ja partnerriikide poolt korraldatavatel õppustel, harjutustel ja operatsioonidel. NATO 1. alaline miinitõrjegrupp on miinitõrjealase kompetentsiga valmidusüksus, keda allianss võib lühikese etteteatamisajaga erinevatesse maailma paikadesse ülesannetele saata.

Eesti merevägi on panustanud iga aasta ühe laevaga NATO miinitõrjegrupi töösse juba üle kümne aasta.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid