Maastiku-Navara
Tõnu Ojala
01.05.2019

Eestis oli “käimas” tunnustatud maasturispetsi Arctic Trucksi täiustustega Nissan Navara. Mida lisanime Off-Roader AT32 kandev Navara endast kujutab?

Vaatamata uuele mudelitähisele jääb Navara ikka Navaraks – tegu on ümberehituspaketiga, mida saab põhimõtteliselt igale topeltkabiiniga Navarale. Oma autot ümber ehitada sooviv maastikusõidu fänn ei pea seega oma pead vaevama, ega tal tehnoülevaatusel probleeme ei tule – tüübikinnitusega on kõik korras ning autol säilib tehasegarantii.

Soomes paigaldatav Arctic Trucksi standardpakett tähendab AT32-versiooni puhul 20 mm kõrgemat vedrustust, astmelaudu, põhjakaitseid, 17tolliseid velgi koos 32tolliste maastikurehvidega (siit tuletatakse ka mudelitähis AT32, kus AT on muidugi Arctic Trucks) ning täiendavat plastiringi. 2,3liitrist dCI-diiselmootorit, käigukasti ja kütusepaaki kaitseb altpoolt põhjaalune lisakate.

Soovi koral saab lisada Safari snorkli ja läbida kuni 80 cm sügavusi veetakistusi (tavamudeliga võrreldes 20 cm enam) ning veel kõrgemate nõudmiste kõrval lisatakse ka lukustatav esidiferentsiaal.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Tehnikamaailm.
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid