Kia toob müügile kaks uut hübriidi

02.09.2019
Kia uued pistikhübriidid. | Kia

Lõuna-Korea autotootja Kia toob järgmisel nädalal algavale Frankfurti autonäitusele korraga kaks uut hübriidautot, mis on loodud universaali Kia Ceed Sportswagon ja luukpära Kia XCeed baasil.

Mõlema auto jõuallikas on üle võetud crossoverilt Kia Niro.

See koosneb 1,6-liitrisest vabalthingavast GDI bensiinimootorist ja 61-hobujõulisest elektrimootorist. Nende kahe efektiivne koguvõimsus on 141 hobujõudu ja maksimaalne pöördemoment 265 njuutonmeetrit.

Käigukaste on üksainus: kuuekäiguline kahe siduriga robotkäigukast. Veavad mõlemal masinal esirattad.

Akupaki mahutavuseks on 8,9 kWh ning see on peidetud tagaistme all. See tõi endaga kaasa bensiinpaagi mahu (50 liitri asemel 37 liitrit) ning pagasiruumi mahu vähenemise (universaalil 625 liitri asemel nüüd 437 liitrit ning luukpäral 426 liitri asemel 291 liitrit).

Akusse talletatud energiast piisab umbes 60 kilomeetri läbimiseks.

Nullist sajani kiirendab universaal 10,8 sekundiga ning luukpära 11 sekundiga.

Visuaalselt tunneb hübriidid ära esimeses vasakus tiivas olema laadimisava järgi, samuti on autodele ette nähtud teise disainiga veljed.

Juhi töökohal on uudiseks tahhomeetrit asendav energiakasutuse näidik ning meelelahutus- ja navigatsioonisüsteemile lisatud menüü laadimisrežiimide kohta.

Ka said mõlemad autod endale heligeneraatori, mis hoiatab jalakäijaid läheneva hübriidi eest olukorras, kus see liigub vaid elektri jõul.

Euroopas jõuavad hübriidjõuallikaga Kiad müügile 2020. aasta alguses.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid