Kallid või odavad rehvid: kui suur on kvaliteedivahe?

11.11.2019
Sisuturundus

Nagu iga asjaga, on ka rehvidega nii, et hinna määrab kvaliteet ning brändinimi. Tavaliselt – mida kõrgem kvaliteet, seda rohkem rehvid ka maksavad. Aga see ei tähenda muidugi seda, et kui oled hinnatundlikum ostja, pead leppima kõige kehvemate rehvidega. Rehvide hinna määravad mitmed faktorid ning kvaliteet on vaid üks neist. Kui teha põhjalik uurimistöö, saab ka mõistliku hinna eest väärt rehvid. Mida aga rehvivalikul jälgida?

 

Vastupidavus

Peale kvaliteedi on oluline ka rehvide vastupidavus. Selge see, et mida kauem rehvid vastu peavad, seda harvem pead neid ostma ning saad seega säästa raha.

Vastupidavusel on aga mitu kriteeriumit. Kui rehv on pehmemast kummist, on see parema võimekusega, ent ka kulub kiiremini. Kõvema kummiga rehvid peavad kauem vastu.

 

Juhitavus

Kvaliteetsemad rehvid parandavad teie auto juhitavust ja haarduvad teega paremini, et te ei kaotaks juhitavust, kui tee on näiteks märg või kiirus suurem. Seega ei tohiks kindlasti turvalisuse arvelt raha kokku hoida.

 

Mustrisügavus

Hinna määrab tihti ka rehvi mustrisügavus, mis Eesti kliimas on väga oluline ning aitab paremini hakkama saada lumisel või jäisel teel, vihmas või mudas. Eestis on minimaalne talverehvide mustri sügavus 3 mm (soovitatavalt 4-5 mm) ja suverehvidel 1,6 mm (soovitatavalt 3-4 mm). Talvel muutuvad ilmastikuolud ohtlikuks ning kui mustrisügavus on kulunud, leiad uued talverehvid siit.

 

Pidurdusteekond

Kuigi rehvid ei ole loodud saavutama teatud pidurdusteekonda, on see üks osa rehvi üldisest disainist. Mida lühem on pidurdusteekond, seda tõhusamad rehvid on ja, paraku, ka kallimad. See on aga turvalisuse seisukohast äärmiselt oluline ning selle pealt raha kokku hoida ei tasuks.

 

Veeretakistus

Veeretakistus on rehvi kulumisele ning hõõrdumisele kuuluv energia. Suurema veeretakistusega rehvid muudavad auto töö raskemaks ja suurendavad kütusekulu. Väiksema veeretakistusega rehvidel on keerulisem disain ja need maksavad tavaliselt pisut rohkem, aga samas vähendavad kütusekulu oluliselt.

 

Mugavus

Autojuhi jaoks on muidugi oluline ka mugavus. Kõrgema kvaliteediga rehvidel sõita on lihtsalt mugavam – augud tees ei ole nii tuntavad ning sõit läheb palju libedamalt. Küll on aga sellel mugavusel ka kõrgem hinnasilt.

 

Müra

Odavama otsa rehvides on tavaliselt kasutatud vähem kummi ning on sõites palju mürarikkamad. Kõrgema kvaliteedi rehvid on aga vaiksemad. Samas mõjutab müra ka rehvi mustrisügavus – mida sügavam, seda rohkem müra.

 

Brändinimi

Nagu iga asjaga, mängib brändinimi ka rehvide juures suurt rolli ning kergitab hinda. Siin aga tasub arvestada seda, et kallima otsa tootjad on enamasti oma nime auga välja teeninud, pakkudes tooteid, millega kasutajad rahul on.

Tõsi, et kõrgema hinna eest saab kvaliteetsemad rehvid, ent rehvide valiku puhul on mitmeid faktoreid, mida silmas pidada. Näiteks võib esialgu väljaminek tunduda suur, kuid arvestades rehvide vastupidavust, võib kogukulu olla siiski väiksem, sest rehve ei pea nii tihti uute vastu vahetama. Suure valiku rehve leiad siit.

Sarnased artiklid